Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem vagyok fent facebook-on,...

Nem vagyok fent facebook-on, miről maradok le?

Figyelt kérdés
Barátaim, munkatársaim állandóan ezzel nyaggatnak, hogy regisztráljak már. De most már napi szinten hallom tőlük. Igazából semmi kedvem hozzá, de elültették a bogarat a fejemben. Érdemes felmennem?
2012. jan. 14. 10:53
 1/9 anonim válasza:
nem maradsz le semmiről.
2012. jan. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A Facebook -on rengeteg köszöntést kaphatsz amikor szülinapod van, megnézheted mások feltöltött képeit, feltöltheted te is a te képeidet, azt pedig mások nézhetik meg és kommentálhatják, valamint írhatsz napi gondolatokat, akárcsak egy publikus naplóként, amit mindenki láthat és esetleg még " lájk "- olhat is ( ez egyfajta jelzés, hogy tetszik nekik amit írtál )


Kb ez a lényege, persze vannak ott is kampányok, reklámomok és számos hírdetés is, jótékonysági cikkek, stb., de a facebookosok 80%-a nem ezzel foglalkozik.

2012. jan. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nincs ott semmi érdekes.

Van pár szerelmes 'mártír', van pár emberke akik kiírják azt is ha épp hugyoznak (ez a kettő teszi ki kb a 70%ot), vannak fent hülye játékok meg.. kb ennyi.

2012. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy annyit még hozzátennék, hogy én regisztráltam Facebook -ra, aztán kitöröltem a regisztrációmat és nem érzem sem azt, hogy lemaradok valamiről sem azt, hogy hiányozna ( pedig én 1 évig facebookoztam )
2012. jan. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja és a szülinapi köszöntésekről. Jó dolog, hogy felköszöntenek, de aki csak onnan tudja, hogy mikor van a szülinapom vagy hogy szeretem az xy együttest/játékot, az elmehet a francba és jobb ha nem köszönget. Legalábbis én így gondolom. Sokan azt hiszik, hogy elég ha nyomnak két lájkot a másik állapotára és akkor már 'barátság helyreállítva'.. Én meguntam ezt, és töröltem magam. Nem hiányzik. :)
2012. jan. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Elmondom, hogy eddig miért nem akartam felmenni.


1. Tele van az üzenőfal "szeméttel", pl. hétvégén mindenki kötelességének érzi hogy tudassa a világgal, hogy mennyire beb@szott előző este, milyen jól sikerült a buli. ezt onnan tudom, hogy tesóm üzenőfalát láttam, párszor megmutatta, miket raktak fel mások. Ezekre én nem vagyok kíváncsi.


2. Képmutatónak érzem, hogy olyanok lájkolgassanak, akiknek egyébként a köszönés is nehezükre esik a hétköznapokban.


3. Az a szülinapi köszöntés számomra nem igazán értékes, ami egy kattintásból áll.


Ami miatt még elgondolkodnék a regisztráción, az hogy egy csomó nyereményjátékra így lehet jelentkezni, de már láttam olyan pályázatot is, amire ott lehetett jelentkezni.

2012. jan. 14. 12:41
 7/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb nyereményjáték/pályázat, ami fent van, kamu. Szerintem nem éri meg..
2012. jan. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mindenki jön a negatívumokkal, és te is kedves kérdező.


Első körben felhívom a figyelmet arra, hogy az itt írogatók közül feltehetőleg sokan legalább akkora netfüggők, mint a facebook függők, csak divat szidni a mai világ egyik velejáróját, a közösségi hálót. A gyakorikerdesek.hu-ra nem regisztrálni, azzal sem maradtok le sokról, már ha a facebookhoz hasonlítjuk a dolgot(kérem ezt ne moderálja ki a moderátor, én nem az oldalt szidom, nincs vele semmi baj, hanem a hozzáállást, ez az oldal sem jobb, mint a facebook).


Aztán leírom a pozitívumokat, amelyekre lehet használni értelmesen a facebookot. Egy részére anno az iwiwet jobban lehetett, de mivel többen aktívak facebookon, ezért csak erről beszélek:


1. Tananyagok megosztása. Elég sok ismerősöm küldi át, osztja meg facebookon a jegyzeteket, vagy kéri el másoktól. Ezt nyilván meg lehet szervezni más módon is, de legegyszerűbb facebookon ráírni valakire.

2. Bármiféle találkozó, buli megszervezése.

3. Elérhetőségek, emberek felkutatása. Pl. osztálytalálkozó szervezésnél nálunk iwiw-facebook párossal szinte mindenkit fel tudtak keresni a szervezők. Én anno mikor mefob(egyetemi és főiskolás bajnokság) csapatot szedtem össze, szintén voltak akiknek az elérhetőségét facebookon keresztül tudtam meg, pontosabban rájuk kerestem, bejelöltem őket, írtam nekik. Ilyenre ezernyi példát lehet találni.

4. Bármely más ok, ami miatt írni akarsz valakinek, de nem olyan sűrűn beszéltek, hogy msn-en, skype-on, icq-n meglegyen, telefonon meg nem akarod zavarni.

5. Aztán ott van a szórakozás, képeket osztasz meg, kommenteled mások képeit, neked tetsző zenéket osztasz meg, stb. De ezek a tevékenységek opcionálisak, nem kell velük foglalkoznod, ha nem érdekel, nekem pl. egyetlen profilképem van fent.


Egyébként a szeméttel sem kell foglalkozni. Nekem pl. van egy baráti társaságom, akikkel titkos, zárt klubunk van, ha valami bulit vagy túrázást, egyéb programot össze akarunk hozni, oda írunk, és ez nincs elárasztva szeméttel.

2012. jan. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok megint.


Kérdező, az érveid pedig értelmetlenek, mert az általad felsorolt dolgokkal nem kell foglalkoznod. Pl. regisztrálhatsz csak azért is, hogy megtalálható legyél, ez a mai világban nagyon fontos dolog.

2012. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!