Ez most komoly?!

Figyelt kérdés

[link]


Egy államilag nem finanszírozott, ELTE-magyar (sima) szak képzés hány Ft? Elkezdek gyűjteni rá....


14L


2012. jan. 5. 21:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azt mondták, hogy 200.000-400.000 között lesz. De négy év alatt még sok minden változhat (reméljük, hogy fog is)


Egyébként: alapszak, nem sima ;]

És nem "hány Ft." hanem: "mennyibe kerül?" ;]

2012. jan. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
27%
pontosan. meg kell békélni vele, hogy most már nem lehet elvégezni ingyen a ruhatár-büfé szakokat, csak h legyen diplománk...
2012. jan. 6. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Hagyjuk már abba ezt a büfészakozást, mert piszkosul bántó tud lenni.

Főleg azért, mert valaki a műszaki képzésre, sőt, az orvosira is csak büfézni jár.

2012. jan. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Jah, csak onnan a büfézni járók hamar repülnek. Illetve aki elvégzi, nem krumplisütő lesz a mekiben.
2012. jan. 6. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%

Mert a nyelvszakot végzők, a tolmácsok, fordítók azok lesznek? :D Ne vicceskedjünk már :D

A másik: ha kifizetem a tandíjamat, akkor ne szóljanak már le, hogy "büfészakos" vagyok-e, vagy nem.


Arról már ne is beszéljünk, hogy nem "büfészakozni" kellene, mert nem a szakot kell elítélni/megítélni, hanem azokat az államis fiúkat/lányokat, akik három nap után rinyálnak, hogy "Fáradt vagyok/nincs kedvem bemenni/stb."

2012. jan. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

Ahonnan nem dobják ki egy éven belül azokat, akik 3 nap után rinyálnak, nem járnak be, azt a képzést én nem tudom komolyan venni. Azt a diplomát, amit szinte semmi tanulással, átbukdácsolva 3-4 év alatt meg lehet szerezni, azt nem tartom egyenrangúnak azzal, amihez 5-6 éven keresztül vért kell izzadni. Nem muszály büfészaknak nevezni, nevezhetjük máshogy is, de ez a dolgon nem sokat változtat. Nem mondom, hogy a nyelv szakok mind "gyorsétkeztetési" szakok, mert nem jártam rájuk, nem ismerek ilyen szakost. De másokat ismerek, akiknek heti néhány órájuk van. 11-re járnak suliba és délután már indulnak haza. Általában 4 vizsgájuk van egy félévben.

Lehet itt vitatkozni, hogy van-e olyan, hogy büfészak, de nincs sok értelme.

2012. jan. 6. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Lehet itt vitatkozni, hogy van-e olyan, hogy büfészak, de nincs sok értelme."

Mivel nem ez volt a kérdés, tényleg nincs.

2012. jan. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ne pénzt gyűjts, hanem tanulj az ösztöndíjért. Egyébként biztos van büfészak, de ha valaki azért végzi el, mert célja van vele (és nem a meki) akkor nem szabad lenézni.
2012. jan. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
az egyetemi szakok közül a magyar, a tanítóképzők közül valamelyik (még nem tudom, melyik tantárgy), a pszichológia, a filozófia tetszik. elsősorban azért ezek, mert minek menjek orvosira vagy biológiára, ha tanár/író/újságíró szeretnék lenni?
2012. jan. 6. 20:15
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem van egy papírom arról, hogy újságíró vagyok, és igyekszem titkolni :D
2012. jan. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!