Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen ismertető jegyeik...

Milyen ismertető jegyeik vannak a zsidóknak?

Figyelt kérdés
vannak valamiféle jellegzetes tárgyaik amiket a házunkban tartanak ? vagy szokásaik ,esetleg öltöztködés ami alapján meg ítélhetjük hogy egy zsidóval állunk szemben ?
2011. dec. 21. 16:10
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Különös ismertetőjegyeik: két lábuk, két kezük, egy fejük van. Ez utóbbin két szemet, két fület, egy orrot, egy szájat viselnek.
2011. dec. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
Persze, vannak. A menóra például minden zsidó családnál van, ez ismertebb nevén a hétágú gyertyatartó. A másik amiről tudok, azt Mezuzának nevezik, ezt az ajtófélfára szokták tenni, egy kis fadoboz, benne egy darab pergamen, rajta valamilyen ige, idézet, nem tudom pontosan.
2011. dec. 21. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

:facepalm:

A zsidó emberek nem valami botanikai specialitások, hogy "ismertető jegyeik" legyenek, te vadparaszt.


A zsidó elsősorban egy vallás, vannak vallási szimbólumaik. Pl. dávidcsillag, menóra stb. Maguk a zsidó emberek pont olyan ok mint te vagy én.

2011. dec. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tetris ***** válasza:

A kérdező a zsidó nép külső jegyeire kíváncsi. Hát a zsidókról azt tartják, hogy vöröses a hajuk, kerol a bőrük, kampós az orruk, pajeszt viselnek. Ez azonban nem minden zsidóra igaz. Űgyhogy ezek alapján nem lehet eldönteni senkiről, hogy ő vajon zsidó-e.

De tulajdonképpen mindegy is.

2011. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

vannak bizonyos jegyek, amiket a zsidók és a nem zsidók is szoktak a zsidókhoz kötni például a nagy orr. De ezek egyáltalán nem megbízható dolgok, mert nagy orra bárkinek lehet, és van olyan zsidó, akinek meg nem nagy.

Van ismerősöm, akivel azért veszekedtek a szüle, mert át akarta operáltatni az orrát, pedig az "zsidó örökség". Mellesleg a zsidó inkább egy kultúrális közösség. Nem vallás. Mivel olyanokat is számon tartanak maguk között, akik nem vallásosak, vagy más vallásúak. Úgy is szokták illusztrálni, hogy mi a zsidó, hogy olyan, mint egy nagy törzs. Vagyis a közös származás tudata nem virtuális, mint a többi népnél, hanem ténylegesen számon tartott. Tehát igaziból az a zsidó, aki ebben a networkben benne van. Még vannak olyan jegyek, amik utalhatnak a zsidó származásra. Pl bizonyos németes hangzású nevek, amik nem német vezetéknevek. Ez attól van, hogy II. József előírta a zsidó nevek németesítését, amiből az intéző hivatalnokok gyakran viccet is csináltak. Így lett a Kohn, Grün, Groß, Berger, ...berger, Steiner stb. általában azok a német nevek, amik jól átfordíthatók. Aztán vannak bizonyos magyar vezetéknevek, amik a zsidóknál voltak bevettek, általában a német nevet magyarosították mert feltétele állami hivatalnoki állás betöltésének, meg gondolom valamilyen asszimilációs folyamatot is jelez. Ilyenek a Kun, Köves, Székely, Hegyi stb. Vannak előszeretettel használt keresztnevek is. Miklós, György, András, Gábor, Péter stb. (lányneveknél ilyen preferáltat nem tudok, de különlegesebb neveket használnak, illetve szokták mondani az Eszter, Judit stb-t de én még pl egy zsidó Judittal sem találkoztam) Aztán még hallottam olyat, hogy "az arcon lévő porcos részek nyúltsága", "fülcimpa hiánya", "kissé lefelé görbülő száj", "sötét göndör haj". Szerintem ezeket a dolgokat nagyjából úgy kell kezelni, hogy ha látsz valakit, akire sok ilyen jegy igaz, akkor esetleg gondolhatod, hogy abból a hagyományból jön, aztán vagy igen, vagy nem. Én annyira nem hiszek ezekben a jegyekben. Az viszont igaz, hogy talán egy kicsit máshogy néznek ki, pontosabban van egy-két arckarakter, ami nem zsidók között nem nagyon van. Ezt arra alapozva mondom, hogy van valamennyi zsidó ismerősöm. Mindenesetre ha egy zsidóval találkozol az előbb-utóbb jelezni fogja feléd valamilyen módon, hogy ő zsidó.

2011. dec. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 gaborvagyok ***** válasza:
első a név, viselkedés, jellem ezek a lényegesek, de nem utolsó a megjelenés, de ez becsapós lehet mivel rengeteg féle zsidó van..
2012. jan. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!