Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért rendesebbek a cigányok...

Miért rendesebbek a cigányok mint a magyarok?

Figyelt kérdés
Most nem általánosságba gondolom, mert úgy nekem is az a tapasztalatom, hogy nem. De most voltam egy munkahelyen, ahol 50% cigány, és sokkal kedvesebbek, rendesebbek voltak, mint a bunkó magyarok.
2011. nov. 14. 23:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Epic fail.
2011. nov. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy megfelelő kultúrátság nélkül a társadalmi pozícióval egyenes arányban nő az individualizálódás.
2011. nov. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
fake kérdés
2011. nov. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
55%

Elsősorban leszögezném, hogy tetteik alapján kategorizálom az ismerőseimet!!! A cigányok hamarabb barátkoznak, könnyebben megnyílnak, és hűségesebbek az átlagnál. Úgymond nagyobb szív, bár ez nem fedi a valóságot, inkább úgy fogalmaznék, hogy könnyebben-hamarabb felszínre jutnak az érzelmek... (Előre is köszönöm az elkövetkező válaszokat!)

Egy cigány. :)

2011. nov. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
kérdező! van benne valami, amit mondasz!
2011. nov. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Amelyik cigány eldönti, hogy "csakazértsem" lesz olyan, mint a többség, az a lelkét kiteszi úgy hajt, akár munkáról, akár tanulásról van szó. Csak sajnálatos módon ez még nem olyan elterjedt.
2011. nov. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez egyénfüggő.

Volt cigány ismerősöm, azt hittem tök rendes (a párom volt), aztán kiderült, hogy a közösségi oldalon lévő csaj ismerőseim 2/3-ának írt, hogy össze akar jönni velük.. ráadásul, mindig nálunk volt, mi etettük,itattuk, vettük a cigijét, mégis átb*szott.. Ellenpélda: Egyszer egy más városban voltam, és lekéstem a vonatot.Gondoltam felhívom, hogy ne unatkozzak, kb. 2mondatot váltottunk és egyből eljött értem kocsival, hogy nehogymár 2órát várjak a vonatra..és utána még vett nekem egy sütit is!:) és cserébe semmit sem fogadott el..

Magyarok:

Azt hittem, hogy megtaláltam a tökéletes barátnőt, akivel bármikor elmehetek vásárolni, kibeszélhetem a gondjaimat..Aha csakhogy a hátam mögött elhordott minden k*rvának, úgy állított be mindenki előtt, mint egy hülye nyomorékot, minden titkomat amit csak neki mondtam el, ő azt szépen elmondta az összes szembejövő embernek, meg az alap, hogy mindig az volt, amit ő akart. Nem mehettünk olyan helyre, ahova én akartam, mert "tönkremegy a sétától a csizmája" de másik faluba átmenni, az nem megterhelő a csizmájának..

Ellenpélda: Amikor magam alatt vagyok, ez a lány mindig észreveszi, és egyszerűen lehetetlen, hogy ne viduljak fel a beszélgetésünk után. Mindig tudja, hogy milyen mondatokkal lehet jobb kedvre deríreni...:)

Szóval ne a származása miatt ítélj meg valakit, hanem ismerd meg!:)

2011. nov. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Attól eltekintve, hogy kérdés szerintem is célzatos és manipulatív, a válaszadás előtt disztingválnék.


A beilleszkedett, tanult, jogkövetően élő cigány embereknél sokszor valóban tapasztalhatók a cigányság jó tulajdonságai: a spontaneitás (náluk természetesen önkontroll, szociális kontroll mellett, és így kell lennie), érzelmi nyitottság, "nagylelkűség" és egyebek. Ebben a csoportban valóban gyakran megfigyelhető, hogy aki oda tartozik, igyekszik túl is teljesíteni az elvárásokat, tudván, hogy az európai életformát, viselkedésnormákat elutasító döntő többség mérhetetlenül káros az ő megítélése szempontjából (is). Így aztán lehet, hogy folytonosan kompenzálva él. Ez neki okoz idegi "többletmunkát", de a legtöbb oda tartozó ember - becsületére légyen mondva! - elviszi ezt a terhet.


Az aránytalanul nagy deviáns többségről nincs mit mondani. Ott már - bizonyos értelemben szerencsére! - a csoporton belüli szolidaritás is kezd szétzilálódni: kegyetlen uzsorások települnek a szociális segélyekre, szamurájkardokkal rontanak egymásra a bűnöző családok..valahol jó jel ez, még akkor is, ha a csoporttal kapcsolatos eredendő - közbiztonság, társadalmi - gondok nap mint nap súlyosabbak (mert kezeletlenek).

2011. nov. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem célzott, meg nem manipulatív, meg nem is fake. Köszi a válaszokat!
2011. nov. 15. 09:44
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
fake, mert nincs olyan munkahely, ahol 50% cigány munkavállaló van. szerintem álmodtad.
2011. nov. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!