Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rémálmaitok vannak? Voltak?...

Rémálmaitok vannak? Voltak? Mi a történetük?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:

2 rémálom maradt meg bennem nagyon. Az egyik még kis koromba történt,miután megnéztem a Múmia című filmet. Apukámmal és anyukámmal aludtam, az én szobám ajtaja az ággyal szembe volt, és onnan jött ki egy múmia, próbáltam a szüleimet felébreszteni, de nem ment. A másik is ilyen 8-10-12 éves korom körül volt. Az volt benne, hogy az ikertesómmal (mert ikertesóm van!) állunk a ház előtt az utcán az út szélén és beszélgetünk, várunk valakit. Egyszer csak jön egy autó, de még messze van és tesóm hajol kijjebb az út szélről hogy jobban lássa, de az autó már közel ért és levitte a fejét, aminek a helyén a nyakán ilyen elektromos cuccok lógtak ki mint a robotoknak. Ez is szörnyű volt nekem valahogy..

Szinte sosem emlékszem az álmaimra, vagy ha igen, akkor is rémálmaim vannak.

Amúgy nem tudom hogy tudod-e, de az olyan embereknél, akik csak a rémálomra emlékszenek és a jókra nem, az azért van, mert a rémálmok erősebb érzést váltanak ki tudat alatt bennünk, és megmaradnak. Vagy valami ilyesmi.

2011. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ritkán vannak rémálmaim, de azokban mindig valami ismeretlen üldöző elől futok. Csak erről szól az álom, hogy menekülök, mert valami mindjárt elkap.
2011. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kiskoromban volt egy visszatérő rémálmom, hogy az ágy alól kimászik egy fekete párduc, és némán felmászik az ágyamra, hogy megöljön. Odáig sosem jutottam el, mindig felébredtem, de nagyon féltem este a sötétben.

Mostanában nekem is menekülős rémálmaim vannak, ha stresszes vagyok, általában valamelyik ismerősöm akar álmomban megölni. Sokszor ébredek akkor, amikor már tudom, hogy az álmomban már nem volt esélyem megmenekülni :S

2011. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Évek óta van egy visszatérő rémálmom. Szerintem kb akkor kezdődhetett el, mikor kijöttek az ilyen Jurassic Park kaliberű moviek, mert lényegében egy dinoszaurusz elöl kell elbújni. Volt, hogy csak itthon a pincébe egyedül, de volt, hogy a város közepén több ezres tömegben és alig bírtam búvóhelyet találni , mert persze jöttek utánam visítozva, aminek semmi értelme, mert akkor megtalál. Volt,hogy láttam legjobb barátnőmet, ahogy széttépi. Mindig visítozva, leizzadtan ébredek fel belőle, de nagyon félelmetes a dolog.
2011. nov. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Már gyerekkorom óta, és sajnos még olykor ma is, így megkellett tanulnon valamennyire irányítani őket( ha mélybe ugrok felébredek, szembefordulok az üldözőimmel stb.)Leginkább üldöznek,megakarnak ölni, be akarnak tőrni stb.
2011. nov. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

És ezek az álmok valamilyen érzelmi hatást kiváltanak belőletek? Vagy csak amolyan rossz álmok, de nem tulajdonítotok különösebb jelentőséget nekik, és ébredés után ha emlékeztek is, nem foglalkoztok már velük?

2011. nov. 14. 23:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Talán ezek miatt félek a sötétben, mivel elég sok álmom a saját ágyamban játszódott, és csak később jöttem rá, hogy ez álom. Volt két nagyon maradandó és egyben rémisztő is. Az egyikben egy nő akart behúzni az ágyba, olyan volt mint egy szellem, és amikor felébredtem éreztem, a keze szorítását. A másik mikor álmomban apum késel hátba szúrt, azt is éreztem ébredés után. De ha nagy nehezen felébresztem magam az ilyen álmokból akkor teljesen le vagyok izzadva, és volt hogy sírtam is miatta, plusz alig bírok visszaaludni.
2011. nov. 14. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok! Amúgy a második álmomba még az is volt, hogy miután történt a tesómmal a baleset, kijön apukám, vele is ugyanaz történik mint tesómmal, anyukám is kijön vele is, bátyám is kijön és vele is, én meg fogom a fejem de hangtalanul ordítok. Na szóval, a lényeg az, hogy igen, váltanak ki belőlem ezek az álmok érzelmeket. Valahányszor eszembe jut valamelyik, szorongani és félni kezdek. Tudom hogy csak álom volt, de szerintem mindig emlékezni fogok erre a két álomra.
2011. nov. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok. Szerencsére elég "földhözragadt" felfogásom van, úgyhogy tudom, hogy ezek csak álmok és nem befolyásolják a hétköznapi életem.
2011. nov. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nekem állandóan rémálmaim vannak ezért félek a sötétben. én azt hiszem hogy a tükörből les valami ijesztő pofájú ember. Mert egyszer álmomban elismételtem valami B-vel kezdődő nevet és kijött a tükörből, kikaparta a szememet.

2. Egyszer elbújt egy zombi a szekrényemben, aztán kijött megharapta az uncsitesómat mert álmomban nálunk aludt és ő is zombi lett és kivitt , aztán kinyírt, mikor meg felébredtem akkor csak megfürdetett a hóban. Annyira megijedtem! 11/L

2012. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!