Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik lakókocsiban élnek...

Akik lakókocsiban élnek tulajdonképpen hajléktalanok?

Figyelt kérdés
nem tudom magyarországon mennyire van ez jelen, sok filmben ábrázolnak családokat akik lakókocsikban laknak, sőt még ilyen lakókocsi-parkok is vannak
2009. máj. 9. 17:12
 1/9 A kérdező kommentje:
és az ilyen embereket többnyire végtelenül szegénynek írják le
2009. máj. 9. 17:13
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem ők nem hajléktalanok. Ezek a lakókocsik elég komfortosak, kényelmesek. Olyanoknak meg, akik szeretnek úgymond vándorolni, kifejezetten alkalmas. Az ilyen embereket is számon tartják, gyerekeik iskolába, óvodába járnak, egészségügyi ellátást kapnak és nyilván dolgoznak is. És egy normális lakókocsi nem is olyan olcsó.
2009. máj. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az emberek egyáltalán nem szegények, sőt!

csak szeretnek nomád körülmények közt hippiskedni.

2009. máj. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom arra a fajta lakókocsira gondolsz, amit nem igazán lehet kocsi mögé kötni és elhúzni.

Igen, jóval olcsóbb, mint házat venni, illetve bérleti díja is kisebb, mint egy házé. De aki ilyenben lakik, az nem hajléktalan. Van hajléka, ahova hivatalosan be is van jelentve(ha csak nem túl trehány és nem foglalkozik vele). Ezeknek a karavánparkoknak is van rendes címe.

2009. máj. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem hajléktalanok. Vannak olyan lakókocsi parkok ahol szegényebbek laknak (de nekük is van ugye így ház a fejük felett), egyszerűbb, olcsóbb lakókocsiban, de én voltam olyan lakókocsis házban Usa-ban, ami többet ért mint egy családi ház. Rácsatlakoztatják ezeket a vízre, villanyra, mint egy rendes házat. Egyetlen hátrányuk, hogy nincsenek lealapozva, lebetonozva a földhöz, ezért pl tornádó esetén nem biztonságosak. Nagy előnyük, hogy akik sokat költözködnek, vihetik magukkal egyik városból a másikba az otthonukat. Persze nem egyben szállítják. :o)
2009. máj. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg azt azért tegyük hozzá hogy nem az agyonművelt gazdag középosztály kerül ki a lakókocsiparkok lakói közül. Tehát többnyire az italozó, munkakerülő ÖKÖRTOMBÁZ emberek tömörülnek össze egy lakókocsiparkban. Jerry Springer show-ban sok példát lehet találni erre, de pl. az RV. c. film Robin Williams-el is elég jól bemutatja.
2009. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nem hajléktalanok, mert végülis van hajlékuk, amiben simán elfér mindenféle komfort, még akár internetük meg kábeltévéjük is lehet...csak gondolom,állandó lakcímük nincs...így elég nehéz a postásnak :D
2009. máj. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem is az a szivem vágya,hogy lakókocsiba lakjak.


De sajnos barátnőm hallani se akar rólla,így marad az albérlett.(ha egyszer szétvállunk akkor beteljesítem a vágyam egyedűl:)


28/F

2010. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
hajléktalanok és Jim Carrey is több évig él lakókocsiban és über cikinek tartja - valami olyant mondott hogy szellemileg megrokkant tőle - persze azért mert középiskolás volt és agyon cikizték
2011. máj. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!