Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mire szokták mondani azt hogy...

Mire szokták mondani azt hogy "kapom a képet"?

Figyelt kérdés
2009. máj. 9. 10:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Soha életemben nem hallottam.
2009. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem ha valamit megértesz...
2009. máj. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az angol "I get the picture" kifejezésből jött? Azt jelenti, hogy veszem a lapot/értem, amit mondasz. Nem szokás "kapom a képet"-nek fordítani.
2009. máj. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de igen mostanában sok mindenkitől hallom, olyasmi szleng mint a "flashel" de nem nagyon tudom, mire mondják. pl közösségi oldalakon is szokták írosgatni hogy: kicsit kaptuk a képet, vagy kaptama képet rendesen...
2009. máj. 9. 11:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra mondják, hogy értik, mire utalt a másik, vették a lapot. Szerintem borzasztóan csúnyán hangzik egy ilyen magyartalan kifejezés, és nem kellene mindent szó szerint fordítani. Én egyébként fordító vagyok, de az életben nem hallottam senkitől sem (szerencsére).
2009. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!