Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi jut eszedbe, amikor egy...

Mi jut eszedbe, amikor egy hajléktalant látsz?

Figyelt kérdés

Vagy egy olyan embert aki a szemetesben turkál? Vagy koszos ,szakadt ruhában jár?

Semmi komoly. Egy tanulmány félét szeretnék írni. Írd oda kérlek a nemed és a korod is,hogy statisztikát tudjak készíteni!

Köszönöm



2011. okt. 28. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sajnálom a hajléktalant, Szívesen megkérdezném,hogy miért és hogy lett az.

76/N

2011. okt. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én úgymond két dologra gondolok. Részben sajnálom őket hogy ilyen helyzetben kerültek. Aztán ugye úgy is gondolok erre hogy magának köszönheti a dolgot mert ő nem dolgozott nem tanult ivott vagy egyéb dolgok miatt tehát lusta volt dolgozni és ezért juthatott idáig.
2011. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18/L voltam
2011. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az h rendes-e.tehet-e arról h odáig jutott.néha sajnálom kicsit,mert lehet h nme lehet róla.14/l.
2011. okt. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Amikor fiatalabb voltam, olyan 16-19 éves korom között, mindig az jutott eszembe, hogy ha tehetném, hazavinném az összeset, megfürdetném, tiszta ruhát adnék rá, segítenék neki munkát keresni, stb.

Most már tudom persze, hogy a segítségnyújtásnak nem ez a leghatékonyabb módja, meg ez amúgy is kivitelezhetetlen lenne, de éppen azt tanulom, hogyan tudok nekik valóban segíteni. Ezért is mentem szociális munka szakra.

24/L

2011. okt. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Arra gondolok, hogy remélem én nem fogok ugyanúgy járni, mert sajnos az ember sokszor önhibáján kívül is belekerülhet egy ilyen helyzetbe.

39F

2011. okt. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
4%
Sajnálni nem tudom egyiket se. Olyan nincs hogy valaki rendesen tanult, dolgozott, aztán hirtelen csak úgy kilakoltatták és elvették minden pénzét. Valami oka van amiért odakerült az utcára, és arról ő tehet. Én igyekszem kerülni őket. 20n
2011. okt. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Antimod ***** válasza:
79%
Én arra, hogy egyesek azért kaparnak, hogy lecseréljék az egyéves luxusautójukat egy vadonatújra, és közben simán átnéznek az utcán megfagyó embereken. Ez valahogy nagyon nincs jól így. Nem arról van szó, hogy nekik pénzt kéne adniuk, de az, hogy ilyen közönyös a társadalom, elég kiábrándító.
2011. okt. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%
Megmondom őszintén, én arra, hogy "könyörgöm, csak ne hozzám jöjjön kéregetni". Valami okból hozzám mindig odajönnek, ráadásul 90%-ban az olyanok, akik kötekedni kezdenek, ha azt mondom, nem adok. Olyan 15 éves lehettem, mikor munkába mentem (semmi komolyra nem kell gondolni, nővéremék irodájában voltam lóti-futi délutánonként), mikor szabályosan összeveszett velem egy hajléktalan, hogy hogy képzelem, ha nem adok, mert ha nincs apróm, akkor ő a papírpénzt is elfogadja. :S Nem állítom, hogy mind ilyenek, de nekem szinte csak rossz tapasztalataim vannak.
2011. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
27%

Sok minden, pl.:

- r.hadt alkoholista, játékszenvedélyes, nemtörődöm alak, aki hagyta tönkremenni az életét, nem sajnálom (valljuk be, az utcán látott csövik 95%-a ilyen)

- úristen ide ne jöjjön kéregetni

- de mennyire büdös

- nem érdekel, hogy hajléktalan, de ne az orrom előtt hugyozzon az utcára

- "éhezünk magyar család" - na persze, tegnap meg itt láttalak cigizni te r.hadék, ha kaját adok meg utánam dobod, hogy pénzt adjak

- ha még egy csövessel egy metrókocsiban/buszon kell utaznom, leszállok

- miért kell azt a szerencsétlen gyereket kihurcolni a -15 fokba mutogatni, hogy pénzt kapjon?! Legalább neki kereshetne valami meleg helyet.


Ilyesmik. Gyűlölöm őket, és nem szánom egyiket sem. A 95%-a maga tehet a sorsáról és meg is érdemli. Csak a városok összképét ne rontanák! Na meg hálátlan d.gök is. Ha adok pénzt, akkor is az orom előtt vesznek belőle bort, ahelyett, hogy kaját vennének a gyereknek. Többek között ilyen tapasztalatokból utálom őket.

23/N

2011. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!