Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent okosnak lenni?

Mit jelent okosnak lenni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy ha valakire azt mondják, hogy okos azt konkrétan mit jelenthet? A tudást a fejében? Vagy egy általános viselkedést, minek minden lépése megfontolt, vagy rutinból van?

Kérdem ezt azért, mert minap ezt a kifejezést mondták rám, és bár a saját véleményem szerint nem tartom magam okos embernek, de lehet rosszul értelmezem magát a fogalmat. Szóval a kérdés adott, kíváncsi vagyok a véleményekre! Köszönöm!


2009. máj. 3. 00:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint az okosságot nem csak IQ-ban mérik. Az okos ember az, aki megfontoltan, higgadtan okos és értelmes döntéseket hoz, mindig helyén van az esze és ezzel a képességével sohasem kérkedik. Mások szívesen kérik ki a véleményét, elismerik, tudásával sohasem él vissza.
2009. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az okosság jelenti a lexikális tudást is, a gyors tanulásva való képességet, a gyors felfogást,észjárást, az ésszerű és meggondolt döntéshozást...remélem, jól összefoglaltam :)
2009. máj. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem aki okos, az nem feltetlenul intelligens, nem feltetlenul van sok tudas a fejeben.


Inkabb az altalanos viselkedest jelenti, megfontolt, jo eszjarasu, logikus gondolkozasu..

2009. máj. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az okos ember tisztában van a fogalmak jelentésével, és helyesen ítél meg bizonyos szitációkat. Nem az ítélkezésről, a bíráskodásról van itt szó, hanem az értelmes és nívós állításokról és tagadásokról. Az okosnak tartott emberek logikusan gondolkodnak.


A lexikális tudással rendelkező emberek a műveltek(beszélnek idegen nyelveket, sok művet ismernek, fejből idéznek stb), akik pedig a megszerzett tudást bizonyos helyzetekben megfelelően alkalmazzák intelligensek.


-Tündérlány(17)-

2009. máj. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ:) Hasznosak voltak egytől egyig, szerintem mindegyikben ott a megoldás :)
2009. máj. 4. 18:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!