Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Merjek a kedvenc tanáromhoz...

Merjek a kedvenc tanáromhoz (de nem osztályfőnökömhöz) fordulni?

Figyelt kérdés
14 éves tinilány vagyok tele problémákkal. Szerelmi problémám: a srác, akit szeretek nem szeret. Baráti problémám: Nagyon sokan vannak, és, ha egyikkel vagyok, a másik 9 megsértődik, vagy, ha nem is mutatják, rosszul esik nekik. Emellett éretlenebbek, mint én (mások szerint) és sokszor nem értünk egyet, nem értenek meg. családi problémák: veszekszünk állandóan, mert szemtelen vagyok, túl érzékeny, állandóan sírok. és szüleim cigiznek, ezért én haragsszok rájuk, mert nem csak, hogy állandóan füstszagúak a ruháim, még az egészségemet is tönkreteszik. suliban az eredményeim romlanak, eddig mindig vmi versenyen jeleskedtem, most semmi :(. osztályfőnököm nem értene meg mégúgyse. És úgy érzem senki más se. vagyis 1 vlki van, de nemtudom,hogy merjek-e hozzá fordulni. Szóval az egyik tanárommal különösen jó viszonyom van, és szerintem ő megértene, de félek hozzáfordulni, mert azt beszélik, meg lehet ő is azt hiszi, hogy szerelmes vagyok belé, mert mindig keresem vele a kapcsolatot, de csak azért mert jófej, és szeretem (mint tanár). szerintetek merjek hozzá fordulni, vagy kihez forduljak? és, ha fordulhatok hozzá, akkor mit mondjak neki? hogyan kezdjem el?
2009. máj. 2. 14:25
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az iskolapszichologushoz! Neki ez a dolga, hogy beszelgessen a tanulokkal arrol, ami a lelkuket nyomja. Raadasul szakszeru segitseget tudna nyujtani.
2009. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem menj el a háziorvosodhoz.

Végülis nem kell szpihológus,ő is segít neked.MEghallgat,segít meg minden.

A tanárt szerintem haggyd,ő tanít,ez a dolga!

2009. máj. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem is hagyd a tanárt, a 10 perces szünet nem elég, hogy elmondj ennyi mindent. Beszélj az iskolapszichológussal, vagy egy megbizható baráttal.
2009. máj. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem te írtad véletlenül valamelyik nap, hogy fiatal pasi a tanárod, és chat-elni is szoktatok?

Inkább valamelyik rokonoddal beszélj, az például jogos probléma, hogy a szüleid bebüdösítik a ruháidat.

2009. máj. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne küldjétek pszichológushoz!

Minden tininek ebben a korban hihetetlen sok problémája van. Vagyis csak úgy érzi, mert még nem tanulta meg őket kezelni.


A megoldás nagyon egyszerű, vedd lazábban a dolgokat és szerezz tapasztalatokat, érezd jól magad. Pont abban a korban vagy, amikor úgy érzed, neked a legrosszabb a világon. 3-4 év múlva meg nevetni fogsz magadon. Ezen mindenki átesik, van aki 12 évesen, van aki 20.


Keress hobbit, szórakozást. 14 évesen a gyerekek elkezdenek leválni a szüleikről, új kapcsolatokat alakítanak ki, amik illenek a gyerekből lassan felnőtté váló személyiségükhöz. Fájdalmas korszak, de utólag visszanézve megérted a lényegét. :)

2009. máj. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!