Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kinek hogy viseli a munkáltató...

Kinek hogy viseli a munkáltatója, ha betegszabadságra megy az ember a gyerekével?

Figyelt kérdés

Most jelentkeztem egy új munkahelyre és mikor megtudták,hogy van egy 4 éves kislányom megkérdezték kerek-perec,hogyha a gyerek lebetegszik ki fog vele otthon maradni,mert azt ugye nem gondolom,hogy én megtehetem.

A ti munkáltatótok mennyire fair ilyen téren?

Eddig mindig megbízási szerződéssel dolgoztam,vagy jutlékos rendszerben,ezért soha nem okozott problémát a munkáltatómnak,hogy beteg a kicsi,de most már sajnos mindenhol ezt látom és el vagyok keseredve.

Van,aki tud pozitív tapasztalattal szolgálni?

De a negatívak is nyugodtan jöhetnek.

Köszi szépen előre is!


2009. máj. 2. 12:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én csak negativat tudok irnai, én nekem gyerekeim már 15 és 18 évesek, egy helyen huztam le munkaviszonyom eddig /egészségügy/ eddig 2 x voltam tápénzen, mikor nem tudtam elintézni, hogy anyu vigyázzon rájuk, nagyon rossz néven veszik, most is felvettünk egy nagyon jo munkaeröt, 2hét táppénzre kellett mennie az 5 éves gyerekével, és már fontolgatja a fönök, hogy nem hosszabitja mg neki a munkaviszonyát, hát sajna ez van.
2009. máj. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy kisgyerek mindig egyik napról a másikra betegszik le. Az anyuka helyettesítését sokszor már nem lehet megoldani, ami extra szívás. Ez cégtől függően alkalmanként pár tízezer forintos veszteségtől kezdve több százezres veszteségig terjedhet (pl. a nemteljesítéskor a kötbérek miatt).

Logikus, hogy ezt egy gazdasági vállalkozás nem szereti benyelni, mivel nem a veszteségtermelésért, hanem haszonszerzésért hozták létre. Ez nem jó az anyukáknak, de a "főnöknek" a tulajdonos érdekeit kell szem előtt tartania, különben kirúgják őt is.

2009. máj. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!