Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan sok a buta ember?

Miért olyan sok a buta ember?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik, több a buta mint az okos. Persze kérdés az is, ki dönti el, hogy ki hova tartozik.
2009. máj. 1. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
szerintem nem buták,csak lusták gondolkodni!
2009. máj. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

a felszínes "gondolkodásukból", és a leleményesség, találékonyság hiányából adódóan rengeteg ember sötét.

nem utolsó sorban elhisznek mindent amit a tévé mond. elkeserítő, de hát ez van. örülj, hogy te nem ilyen vagy.

2009. máj. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem van bölcs, és okos ember is. Az okosnak nagy a lexikális tudása, van egy-két diplomája, de attól még az élet dolgaiban lehet, hogy olyan tudatlan, mint a tök. Aztán van a bölcs ember, aki nem feltétlenül tudja a Révai nagylexikont kívülről, de minden helyzetet bölcsen megold, és gyorsan kapcsol, ha információra van szüksége, tudja, hogy hol keresse. Egyébként nagyon sok ember csak a tévét nézi, és nem gondolkodik, nem olvas, nem keresztrejtvényezik, nem tanul idegen nyelvet, nem csinál semmi olyan dolgot, amin gondolkodni kell.
2009. máj. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
9%
Már nem azért, de ilyen kérdés csak egy buta ember fejéből pattan ki.
2009. máj. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
Mert a mai világban nincs ráutalva az ember,hogy használja a fejét.Mindent megmondanak,megmutatnak,kitalálnak helyettünk.Amit meg nem,azzal nem törődünk sokáig,mert kényelmetlen tudatlannak látszani.A butánál egyébként az okoskodó buta sokkal rosszabb.
2009. máj. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nagyon sok az okos is, sőt szerintem több okos ember van, mint buta. A fiatalok különösen sok az okos és bölcs. Csak az a kérdés, kiket ismerünk, milyen körökben forgolódunk. Meg aztán aki csak azt tartja okosnak, aki ugyanúgy gondolkodik mint ő maga, akkor úgy-e, olyat keveset talál.
2009. máj. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy hol nézel körül. Evidens, hogy egy diszkóban nem fogsz sok agysebésszel találkozni és a Nobel-díj átadóra nem a szomszéd takarítónő fog beülni. Relatív, hogy ki okos meg ki buta. Kihez képest és milyen értelemben? Egy ember lehet borzasztóan buta és közben egy területnek nagy szakértője.
2009. máj. 2. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
"A fiatalok különösen sok az okos és bölcs." - ezen azért van mit átgondolni. Jó nagy általánosítást mondtál. Te nem ismersz idősebb embereket vagy nem ismersz idős okos embereket? Te attól vagy okos, hogy fiatal vagy?
2009. máj. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
" fiatalok ...." én írtam, hogy sok köztük az okos és bölcs. Én 65 éves vagyok. :)) Szeretem a fiatalokat. Kisgyerekektől a Nasa tudósaival bezárólag látom és érzékelem, hogy csodálatosak. Néha elámulok, hogy a CERN-ben is (National Geografic TV)mennyi , mondjuk 30 - 40 éves van, akiknek volt képességük azt az óriási tudásmennyiséget magukba venni. Sok a csodagyerek, és a tehetségiskolákban is bőven vannak tanítványok.
2009. máj. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
mert egy kifordított világ csak kifordított embereket tud kinevelni :( nézz külör, még a butaság a legkisebb gond, de minden tele van teljesen aberrált embercsoportokkal...és sajnos már nem csak tinihóbortokról beszélünk,amik elmúlnak...és ez csak romlani fog, ugyanis romlott szülők romlott gyerekeket nevelnek, és hiába van 1-2, aki normális környezetben nőtt fel és rendes nevelést kapott, elkerül a közösségbe, ahol a neveletlen kölykök vannak többségben, ezért muszály alkalmazkodni hozzájuk, így ha később is, de belőle is romlott ember lesz...itt csak egy özönvíz segítene, mert az emberek maguktól nem fognak kigyógyulni,folyamatosan rohadnak,és ki tudja hová jutunk :(
2009. máj. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!