Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az a mondás, hogy...

Mit jelent az a mondás, hogy "Teher alatt nő a pálma"?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 30. 09:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt, amit az "amibe nem d*glünk bele, az megerősít".:)

Magyarul: minél több olyasmit élünk meg, ami számunkra nehezen megoldható, átélhető, annál több rutint szerzünk ezen élethelyzetek kezelésében- magyarul erősebbek leszünk.

..és milyen igaz...

2009. ápr. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Oké.De miért teher alatt nő a pálma?Teher nélkül nem is nőne?
2009. ápr. 30. 10:06
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem, teher nélkül nem nőne- ha a szólás jelentését, mondani valóját nézed. A növés itt nyilván nem azt jelenti, hogy a pálma kicsi marad, ha nem aggatsz rá edzőtermi súlyokat.

Magyarul:

Teher nélkül nem növelhető a teherbíró képesség, a tehelhetőség. Sem a testi, sem a lelki (álló)képesség.

Semmi egyéb hókuszpókuszális jelentése nem van ennek a szólásnak.:)

De ha nagyon akarod:

A növékenyeket is megedzi az időjárás, a külső körülmények. Ha egy növény (pálma) nem suokik hozzá pl a viharhoz, esőhöz, stb... Akkor gyengébb lesz (gyökerek nem kapaszkodnak annyira mélyen, stb..) és egy hirtelen jött vihar zsupsz, kitekeri. Az ember is a természet része, pont úgy működünk, mint a többi élőlény, legfeljebb többet gondolkozunk (néha minek is..). A magyar nyelv meg plasztikus szóképekben beszél.

Ennyi.

2009. ápr. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
úgy tudtam,ez valami arab szólás
2009. ápr. 30. 10:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem tősgyökeres:))) magyar szólás, vagy csak annyira, amennyire nálunk a pálma őshonos... De ez csak következtetés, a pontos eredetét én sem tudom. Ha érdekel, angol változatára keress rá, szerintem több nyelv is használja ezt a mondást. Nem vagyok összehasonlító nyelvész, így ez ügyben a magam részéről többet nem tudok segíteni Neked.:)
2009. ápr. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%

Latin eredetű. Nézd, találtam egy linket is rá:

[link]

2009. ápr. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szentes jelmondata volt,latin eredetű.

Azt jelenti hogy ,folyamatos sarcolás után is vegetál az ország.

2009. máj. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
Lényegében azt jelenti,hogyha egy fejlődésben lévő fiatalembert sem szellemileg sem fizikailag
2015. jún. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Lényegében azt jelenti,hogyha egy fiatalembert sem szellemileg, sem fizikailag nem terhelnek (nem kap feladatokat) puhány és buta marad.Napjainkban ezekből mind több van mert a terhelést már hosszabb ideje a fiatalok kényelmi okokból visszautasítják
2015. jún. 5. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 akykka válasza:

Teher alatt nő a pálma


Bizonyára ismerősen hangzik a latin eredetű idézet: Teher alatt nő a pálma! A mondás valószínűleg abból a felismerésből fakad, hogy a pálmafa levelei a törzs csúcsáról hajlanak le, így minél nagyobbak és nehezebbek, a növény annál erősebb és vastagabb törzset növeszt a súly hordozásához. Ezért minél nagyobb a pálmafa terhe, annál dúsabb a koronája is.

2016. máj. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!