Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tegezzem én is vissza a...

Tegezzem én is vissza a dokit, vagy ne?

Figyelt kérdés
Fiatal huszonéves nő vagyok, a dokim egy 40-es, elég fiatalos pasas. amikor először mentem hozzá, már alapból letegezett. én magáztam. de egyre hülyébben érzem magam, ugyanis Ő továbbra is tegez engem. legközelebb tegezzem én is vissza? hogy működik ez?
2009. ápr. 25. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem veszi észre magát, tegezd vissza, vagy mond meg ne tegezzen! Persze kérdés onnan mennyire bízol benne...hátha sértődős a doki... Milyen orvos, nőgyógyász?
2009. ápr. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A tegeződést eleve Neked kell felajánlanod, tehát ő nem túl udvariasan tette, ha letegezett.


Általában orvosi vizsgálatoknál magázódni szoktak, függetlenül attól, hogy milyen neműek a felek. Ha jó ismerősök, akkor tegezik egymást.


Szerintem, ha már eddig magáztad, akkor ezután is tedd azt.

2009. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy sértődős, nagyon jófej amúgy, kicsit elvarázsolt fazon. és nem hinném, hogy illetlenségből tegez, inkább jófejségből. nem az a bajom, hogy tegez, hanem az, hogy én erre mit reagáljak? nőgyogyi amúgy.
2009. ápr. 25. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg az a furcsa, hogy velem egy korú, 28 éves orvosnőt magázni kell, meg "hajlongani előtte", semmi jelét nem adta, hogy tegeződhetnénk, pedig jobb lenne, közvetlenebb :S De végülis megértem, hogy a tekintélyt tartani kell.

Igazából csak rokon, vagy nagyon jó ismerős tegeződik az orvossal.


Viszont: ha letegezett, tegezd vissza, hiszen egy gyereket tegeznek le úgy, hogy magázást várnak cserébe, te meg már nem vagy gyerek! Ráadásul így, hogy férfiként teszi ezt egy nővel, számomra különösen udvariatlan benyomást kelt.

Én maximum nagyon öreg, "kedves idős bácsi/néni" orvost nem tegeznék vissza, ha letegezne, de rájuk sem jellemző ez a modor. Én is 20 körülinek nézek ki, de az orvos nem szokott letegezni. Legalább megkérdezte volna előtte! Bunkó egy alak lehet, de ha már így alakult, tegezd vissza!!!! Olyan nincs, hogy az idősebb férfi letegez egy fiatalabb nőt, aki meg hajbókolva visszamagázza! MÉg mit nem!

Hypathia

2009. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

OFF


Előzőnek: "Olyan nincs, hogy az idősebb férfi letegez egy fiatalabb nőt, aki meg hajbókolva visszamagázza! MÉg mit nem!"


Nagyon is egyetértek. Engem az is zavar, hogy az egyetemen letegez az ötvenes éveiben járó tanár (25/L vagyok). Az oké, hogy kollektívan tegezi az egész évfolyamot (olyan szakra járok, ahol 90% fiú, és nálam min. 5 évvel fiatalabbak, mivel én később kezdtem). De mikor négyszemközt voltunk, akkor is letegezett. Ez nekem elég rosszul esett. Mert a pasi egy szóval sem ajánlotta fel, hogy tegezzem vissza, pedig így illenék. Nem?


Itt a GYK-n meg leoltottak amiatt, hogy milyen karótnyelt vagyok. :(


ON


Szerintem, Kérdező, tegezd vissza a dokit. Hülye egy szitu, de most már gáz lenne, ha magáznád. Mert nem fogja észrevenni magát. Én mondjuk alapból nem szeretem, ha az orvosokkal tegeződni kell.

2010. aug. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Előző: nem tudom, nálunk egyetemen úgy ment, hogy ha a tanár tegezte a hallgatókat, akkor tőlük is visszategezést kért.

Bár egy udvariasabb tanár megkérdezi, hogy megfelel-e ez a hallgatóknak! (orvos, hogy a betegnek... bár ott sokkal ritkább!) És ha nem felel meg valakinek, akkor azzal az eggyel továbbra is magázódik. Nálunk volt rá példa.

2010. aug. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!