Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha rendelkezhetnél róla,...

Ha rendelkezhetnél róla, akkor felajánlanád a szerveidet halálod után?

Figyelt kérdés
Én igen, egyedül a szemeim nem engedném, de az sajnos úgyis rossz, szerintem nem kéne senkinek. Úgy tudom, hogy nálunk csak akkor nem vesznek ki szervet, ha ezt kifejezetten kéri az illető. Ha nem, akkor miért nem?
2009. ápr. 22. 14:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
84%
odaadnám, csak bennem van az, főleg magyarországon, hogy lehet hogy menthető lennél még, de akkor is kikapják a szerveidet.
2009. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem már úgysem kellenek...
2009. ápr. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

17:36-os, csak akkor kapják ki a szerveket, ha már menthetetlen vagy. agyhalott. szóval nyugi. :)))

köszi mindenkinek, örülök, hogy sokan vagyunk így. :)

2009. ápr. 23. 08:32
 14/14 anonim ***** válasza:

Ez a magyar helyzet egy horror. Ugy enálunk jogszabályilag sajnos fordított a helyzet mint normáli sjogállamokban, na nem mondom, hog yez önmagában rossz, csak az a durva, hog yitt van elvileg rengeteg potenciális szerv, és mégis tesznek rá magasról, ha kell, akkor meg éveket kell várni egy vesére.

Azaz egyszerűen nincs megszervezve ennek az egésznek a háttere.

Na most az meg jó kérdés, hogy mit hogyan, hiszen oké, hogy más embernek segíthet, de

1, visszaélésekre ad okot

2, na aztán pedig alkotmányjogilag egy baromi jó kérdés, nem beszélve arról, hogy ha megtiltod se nagyon veszik figyelembe, ez itt magyarország ... gondolod majd egyáltalán elárulják? mire tiltakozna a hozzátartozó, már le is tagadnak mindent ...

2009. ápr. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!