Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van szükség erre a...

Miért van szükség erre a ballagási cécóra?

Figyelt kérdés
Miért KELL középiskola után szalagavatót szervezni és egyéb dolgokat? Nevetséges, hogy majd negyvenezer forintot kivesznek az emberek zsebéből, hogy egy éjszakára felöltöztessenek és mutogassanak a népnek. Ez idő alatt a beszédekből áradnak a közhelyek és unja mindenki az egész felhajtást. Muszály részt venni rajta? Osztálypénzt nem vagyok hajlandó fizetni, azt mondják abból (is) lesz szervezve, hátha így elkerülhetem. Nem is értem, hogy gondolják az emberek, hogy ilyenkor a szülőket ilyen súlyos költségekkel terhelik, a nagy semmiért.
2009. ápr. 19. 17:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled!

Én is ugyanebben a cipőben járok, és az én szüleim sem állnak vmi fényesen anyagilag. Fölösleges a sok baromság.

Mindenkinek a családjával kéne ezt ünnepelnie kis ebéd, vagy délutáni hússütögetéssel.

Nem pedig a sok barom alkesz osztálytársakkal, akiknek csak a pia a fontos. (nem modom én is szívesen legürítok párat, de azt azér nem, hogy a hányásomba feküdjek az új öltönyömbe.) Ez nem kamu, nálunk szalagavatókor többen is így jártak.

18/F

2009. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem mi szükség van erre az egészre, engem nem is az anyagi része zavar, hanem ez az egész felhajtás hogy olyan rokonok jönnek akikről azt se tudom kik, minden évbe elmondják ugyanezt hogy blablabla, felnőtt lettél, blablabla,
2009. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Én nem értek egyet az eddigi válaszolókkal...

Úgy gondolom,hogy a ballagás és a szalagavató jó esetben a diákokról,vagyis rólunk szól,a többi már mind körítés,az gondolom szabadon eldönthető hogy kiket hív meg az ember ezekre az eseményekre..

a költségek pedig...,nem hiszem,hogy csak akkor lehet valami nagyon jó,ha rengeteg pénzt ölünk bele,nekem is volt szalagavatóm,talán nem hagyományos,de imádtam,mert rólunk szólt,mi csináltuk,mi terveztük,mindenki hozzátett valamit,sokat improvizáltunk,de hát ezek is mi voltunk,csak kicsit másképp

pedig nem volt szép fehér ruhánk(nem is bánom),nem voltunk fodrásznál,mégis jól sikerült..

a ballagás pedig szintén rólunk szól majd,már csak pár nap sajnos:S,de azok is mi leszünk,és én úgy gondolom,hogy ezek a dolgok meghatározóak egy fiatal életében..

2009. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

" ezek a dolgok meghatározóak"

Miért?

2009. ápr. 19. 19:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

én sem értem ezt a felhajtást, annó el is szabotáltam mind a szalagavatót, mind a ballagást.

akár szép rítus is lehetne mindkettő, ehelyett ízléstelen cirkusz. szerintem.

a kérdésedre válaszolva:nem, nem kötelező a részvétel, ha rühelled, ne menj el csupán a csordaösztönt követve.

2009. ápr. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Azért gondolom,hogy meghatározóak,mert bizonyos értelemben valamit lezárnak,egy időszakot,ezzel elértem életem egy szakaszához(jó persze nyilván vannak nagyobb események az ember életében,mint például diplomaosztó,esküvő,egy baba születése)de mégis,ezek után valami más kezdődik,amit várok is,mert jön valami új,de sajnálom is,mert felejthetetlen volt ez a 4 év,és sajnálom,ha valaki úgy gondol az oszt.társaira,hogy "alkesz barmok", vagy szabotál egy ilyen eseményt,mert az én osztályom nem ilyen,és úgy gondolom rengeteg mindent értünk el az évek során,és ami a legfontosabb,hogy együtt,nem egyedül kellett végigcsinálnom,és eszembe sem jutott,hogy ne vegyék részt mondjuk a szalagavatómon vagy osztályprogramon..

és nálunk sem a pénz dominált,sőt kit érdekelt a pénz amikor együtt csinálhattunk valamit,nem kellett ahhoz semmilyen összeg,hogy jól érezzük magunkat..

a szalagavatónk utánaszámoltam fejenként olyan 3000 forintba került...

a ballagásunk pedig ennyibe sem fog,egy szál virág és kész..

a tanáraink sem kapnak több 1000 forintos ajándékot,csak valami jelképeset,a köszönetünket nem pénzzel akarjuk kifejezni,mert nem is lehet,ofőm például egy fényképalbumot kap a mi képeinkkel ez még egy üveg bornál is maradandóbb,és így ha eszébe jutunk megnézheti,hogy milyen jó csapat is volt az ő első osztálya..

2009. ápr. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Neked jó lehet, mert gondolom kedves az ofőtök, én az enyémnek egy időzített bombát adnék:D
2009. ápr. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hagyomány. Ma már nincs értelme, hiszen mindenkinek alapértelmezett az érettségi. Régebben viszont volt mit ünnepelni ilyenkor, hiszen az érettségit nem osztogatták ilyen könnyen, nem volt ilyen könnyű elvégezni a középiskolát.


Az oktatást teljesen szétbomlasztották, de a szokás megmaradt. Gondolom az üzlet része miatt. :)

2009. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
az, akinek fejenként 3000 forintjába került a szalagavatója, a szerencse kegyeltje. mind a mi volt osztályunkban, mind valamennyi ismerősömnél több 10 ezre ment rá, egy ismerősöm 70 ezer forintot áldozott rá, és nem saját kedvéből, hanem mert így jött ki. hiszen fizetni kell az összes tánctanárt, a kizárólag erre a célra vett ruhát, cipőt, a fodrászt, mittudomén... ugyanezeket ballagásra, meg ugye az összes tanár ajándéka... nálunk már 11. évben havi 10 ezret kellett az osztály kasszájába perkálni, hogy "megkönnyebbítsük jövőre a helyzetet". pff. szóval komoly probléma a ballagási cécó pénzigényessége.
2009. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért a ruha jó estben nem egy alkalomra szól. Szalagavató jóvoltából van egy gyönyörű fekete bársony estélyi ruhám (nem volt drága, egy olcsóbb varrónő készítette) - de jó, hogy goth vagyok és sokszor felvehetem :D:D:D - a ballagás jóvoltából pedig egy kosztüm-féle együttesem. Igaz, nálunk a BTK-n már nem volt divat kicsípni magunkat a vizsgára, van amelyik tanár nem hogy nem várta el, de még rossz szemmel is nézte - de azért jól jöhet 1-2 formális darab mindenkinek. CSak vigyázni kell, hogy olyan fazon, szabás, szín, stb. legyen, ami egy ízlésváltozás esetén is tetszeni fog.


Magát a ceremóniát én is üresnek találtam, de több tízezres költségre nem rúgott. Mondjuk én nem is kötődtem az osztályomhoz, kívülálltam az egészen. Aki igazi közösségre lel ott, annak biztos fontosak, sőt, katartikusak ezek az események.

Az osztálytáncot bojkottáltam, még keringő stb. oké lett volna, de ez az idétlen ugrálás a Grease-re, áhhh... Utána még diszkóba is el kellett menni, ahol sóvárogtam az acélbetkósom után, iszonyúan törte a lábam az átkozott magas sarkú. (Szeretem az eleganciát, de nem a kényelmetlenséget.) :D:D:D

Pedig én is voltam előtte fodrásznál (csak egy lakótelepinél, és nem a belvárosban), kozmetikusnál is (aki szörnyedvényt rajzolt az arcomra, bár én csináltam volna inkább) - elég csórók voltunk Anyukámmal, de tönkre nem mentünk bele.

Azért az osztályfőnököm korrekt volt ügyelt arra, hogy nem mindenki orvosgyerek, stb.

2009. ápr. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!