Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdekelne, mit gondoltok az...

Érdekelne, mit gondoltok az éttermi kiszolgálással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Szakdolgozatot írok, és ezt a témát is taglalom benne. Szeretném ha leírnátok h mi a véleményeteket! Negatív tapasztalatok, amin változtatnátok, mindent ami eszetekbe jut ezzel kapcsolatban! A válaszadóknak előre is köszönöm!
2009. ápr. 17. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Étterem függő, sajnos még nem voltam olyanban, ahol minden tökéletes volt:

- pl. azt utálom a legjobban, amikor egy korosabb felszolgáló jön ki, és megkérdezi, hogy sziasztok, mit hozzak. Az oké, hogy viszonylag fiatalok vagyunk (25-28), de attól függetlenül még nekünk is járna a tisztelet és a megfelelő megszólítás. Ha én veszem a "fáradtságot" és úgy köszönök, viselkedem és öltözök ahogy kell, akkor a másik részéről is ez lenne az alap. Azt is utálom, amikor még nem fejezem be az étkezést, és odajönnek, hogy hozhatnak-e még valamit. Azért lenne még mit sorolni...

2009. ápr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos a pincérek sem Krúdy Gyulán nőttek fel.

Engem személy szerint az idegesít a legjobban, ha tálaláskor/leszedéskor elvárja, hogy segítsek! Döbbenetes! Régebben ezen egy magára valamit adó felszolgáló megsértődött, merthogy azt hiszem nem képes a munkáját egyedül ellátni.

Más: rákérdezek egy általam ismeretlen ételre, erre elmegy a konyhába megkérdezni a séfet!

Még egy dolog, bár lehet hogy nem tudod használni: némelyik étlapon rettenetes baromságok vannak! Kedvencem a "Gordon Blue" ettől idegbajt kapok. Ez helyesen ugye "Cordon Bleu" (kék szalag) Ha a pilóták veszik a fáradságot és megtanulnak angolul, ami a légiközlekedés hivatalos nyelve, akkor legalább a legjobb éttermek felszolgálóitól és séfjeitől is elvárható lenne, hogy néhány étel nevét tudják franciául, ami ugyebár a gasztronómia nyelve.

Kicsit hosszú voltam, bocs, jó dolgozatírást!

2009. ápr. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nagyon jókat írtatok, várom a további ötleteket!
2009. ápr. 17. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Én azt nem tudom felfogni, miért viszik el az étlapot rögtön rendelés után. Csak nem azért, hogy ne tudjam kiszámolni, mennyit is fogok fizetni?
2009. ápr. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Válaszaitok sokat segítettek a szakdolgozatomban. A második válaszadó tapasztalatai egyedül másfél oldalt tettek ki, az első válaszadó 1 oldalt, az utolsó egy fél oldalt! Köszönöm még egyszer!
2009. ápr. 20. 16:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!