Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most ezek normálisak? Ez mire jó?

Most ezek normálisak? Ez mire jó?

Figyelt kérdés
Kiszerettem volna kölcsönözni egy könyvet de az itteni könyvtárba nincs. Hát elmentem a világ végére ahol van. Közlik velem hogy nem kölcsönözhetem ki mert hogy nem vagyok beiratkozva. Kérdezem hogy hogy zajlik. Mondja fizessek 1500 forintot. Minden szó nélkül ott hagytam őket. Nem normálisak ezek. Az embereken akarnak élősködni. Ha meg megint másikból szeretnék kölcsönözni akkor ott is fizessek -.- Hát inkább megveszem a könyvet sokkal olcsóbb. Enyém nem kell vissza vinnem a világ végére. Miért jó nekik az embereken élősködni? És akkor teljesen rosszul vannak hogy az emberek alig olvasnak már.
2011. aug. 24. 09:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert a könyvtári könyvek igen sok kézen keresztül mennek rövid idő alatt és egyesek úgy viszik vissza, mintha a disznó is olvasta volna a családban.Szóval, a könyveket pótolni kell és az sokba kerül.Aki gyakrabban olvas, annak igen is megéri a könyvtár, mert az 1500Ft egy évre szól és rengeteg könyvet kikölcsönözhetsz ebből a pénzből.Alkalmanként 8 db-ot, ennyi könyvet sosem vennél 1500Ft ért.Ha neked csak ez az egy könyv kell és nem is szándékozol egy év alatt többet elolvasni, akkor viszont valószínű neked tényleg jobban megéri , ha megvásárolod.
2011. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként érdeklődhettél volna, nem vagy-e jogosult kedvezményre.Például álláskeresőknek olcsóbb volt a tagság, de elképzelhető, hogy például diákoknak is van kedvezmény.
2011. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
4részből áll. Mivel már régi könyv ezért 500 ért beszerezhető.
2011. aug. 24. 10:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem nevezném élősködésnek azt, amikor igénybe veszel egy szolgáltatást és milyen meglepő, fizetni kell érte. Vagy akkor pl. a boltosok is szemetek, hogy nem adják ingyen az árut?
2011. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne, minden legyen ingyen, nem? Persze, tökjó volna, csak nem kivitelezhető.
2011. aug. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
11:19 nagyon jó :))
2011. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
87%

Felháborító!

Holnap menj be a tescoba, pakold tele a kosaradat, aztán amikor a pénztárnál a csaj közli az összeget fejeld meg, majd sétálj el.

Nem is értem, hogy van pofájuk pénzt kérni azért a kis kajáért meg LCD tévéért, UNDORÍTÓ!

És akkor teljesen rosszul vannak, hogy az emberek lopnak vásárlás helyett.

2011. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem itt nem azon van a lényeg, hogy jaj istenem fizetni kell, hanem hogy a kölcsönzés miért lenne drágább, mint maga a könyv megvásárlása?
2011. aug. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mégis honnan tudhatná a könyvtár, hogy te csak 1 könyv miatt íratkozol be és nem az alkalmanként 8 db, azaz évi vagy 100 db könyv kiolvasásáért?
2011. aug. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Már miért lenne drágább a kölcsönzés?

Azért a 1500 forintért, te 100-nál is több könyvet kikölcsönözhetsz.

Vagy azon is csodálkoztok, hogy a buszbérlet miért kerül többe, mint a jegy, mikor te lehet, hogy a bérlettel is csak egyszer fogsz utazni...?

2011. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!