Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit rajzolnátok le "Ember a...

Mit rajzolnátok le "Ember a Marson" címmel?

Figyelt kérdés

"Olyan írásokat (novellákat, esszéket, tanulmányokat, jegyzeteket, költeményeket stb.) és képzőművészeti alkotásokat (rajzokat, festményeket, képregényeket, mobillal készített filmetűdöket stb.) várunk, amelyek azt taglalják, hogy a vörös bolygó elérése milyen kihatással lesz a földi életre, az egyetemes emberi kultúrára, az egymás közötti viszonyokra és a fenntartható fejlődésre."

Tehetséges vagyok rajzból, de nincs igazán jó ötletem erre a pályázatra. Ti mit rajzolnátok? Mert nekem csak olyan ötleteim vannak, amikkel nyerni nem lehet. Előre is köszi:)


2009. ápr. 10. 15:40
 1/3 A kérdező kommentje:
UI: Tudom hogy nem igazán fair, hogy tőletek kérek ötleteket, de ihletem nincs, pénzre pedig nagy szükségem lenne... :(
2009. ápr. 10. 15:43
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ironikus ötlet is jöhet? Mert az éppen van...


Például "osztottképernyős megoldással" rajzolsz egy képként két egymás mellé tett marsi tájképet. Mindkettő ugyanazt a marsi tájat ábrázolja, és mindkettő pontosan ugyanúgy is néz ki (kopár, embernek semmi nyoma). Az egyik főlé vagy alá a 2009-es dátumot rajzolod oda, a másikhoz meg mondjuk a 2059-et.

A kettő közé alulra vagy fölülre pedig egy rövid, cím-/jelmondatot írsz:


"Nem kifizetődő..."


Vagy, hasonló lehetőség: ugyanez a felállás, csak a 2059-es ha lehet, még kopárabb, viseletesebb, lepusztultabb, stb.-ibb, plusz ipari hulladékkal, füsttel, szennyel telített. Ez annyiból egyszerűbb, hogy még cím-/jelmondat se kell hozzá, mert eléggé magáért beszél.


De hogy a végére valami optimistát is mondjak: rajzolj egy gyönyörűszép, virágzó-zöldellő tájat, vidám őzikékkel, nyuszikkal meg madarakkal, kis patakkal/tóval, háttérben egy karcsú, csilli-villi tornyokkal az ég felé nyúló várossal, nappal és felhőkkel az égen. A cím meg lehetne mondjuk "Új esély", vagy ilyesmi.

2009. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én tuti egy Mars csokira rátaposó embert. :)


De ha az előző ötletéből indulunk ki, akkor a 2 egyforma kép egymás mellett, az egyik fölött Mars 2009, másik fölött Föld 2109 nem rossz ötlet. Bár az annyira nem témába vág.

2009. ápr. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!