Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon nehezen fogadom el az...

Nagyon nehezen fogadom el az embereket, nem tudok barátkozni miért?

Figyelt kérdés
20éves vagyok, 4 évig voltam együtt szobatársammal, aki a legjobb barátnőm volt. Azért volt, mert ő más egyetemen taul, nem tudunk találkozni, ritkán beszélünk. A mostani osztályom és szobatársamimmal egyszerűen nem tudok megbarátkozni. Ha beszélgetnek is az osztálytársaim, soha nem szólok semmit, nem sztorizok, nincs kedvem megszólalni, nem ülök oda hozzájuk, inkább egyedül vagyok. Egész héten egyedül vagyok, nem vagyok olyan aki odamegy és beszélget, vagy kezdeményez. De már nagyon rossz egyedül lenni, nincs egy barátnőm sem.
2009. márc. 31. 09:31
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, pedig kezdj el kezdeményezni. Én is kb. ebben a korban tanultam meg, bár fiú vagyok, de így az eddig eltelt néhány év sokkal jobb volt, mint az előző 20. (még ha az igazi barát még mindig nincs meg, de nehéz is 20 évet bepótolni)

Vagy ha tényleg nagyon nem megy a dolog, akkor pl. elkezdhetnél egy tanfolyamot, ahol új emberekkel ismerkedhetnél meg.


(vagy írj nekem :D...)

2009. márc. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Szerintem először fogadd el önmagadat. Szeresd meg magadat, de úgy, hogy belenézel a tükörbe is, és ott mondjad. Akkor bátrabban mersz majd megszólalni, megnyílni. Változtass magadon valamit, amitől még jobban érzed magad a bőrödben. Csak a kezdet nehéz, tedd meg az első lépést. Bízzál magadban! Vigyázz, nehogy begubózz!!

Nyugodtan írjál levelet az előttem szólónak, ha már felajánlotta. Panaszkodd ki magad!

Én anno naplót is írtam. Ahova mindent kiírtam magamból, másokról, kapcsolatokról, akár a szeretet, akár a mérget, a dühöt, bármit... utána megkönnyebbültem. Próbáld ki!

2009. márc. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!