Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen Nektek a jó irodalmi est?

Milyen Nektek a jó irodalmi est?

Figyelt kérdés
2009. márc. 30. 22:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Kellemes, irodalom iránt fogékony bölcsészhabitusú társasággal berúgunk, és elfilozofálgatunk különböző művekről és szerzőkről irodalomelméleti-történeti kontextusban.
2009. márc. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Sznob gyökér. Jelentéktelen fitymák vagytok, három műszakban kéne törnetek a követ egy bányában. Ez a gond, hogy minden tehetségtelen senkiházi majom főiskolára mehet és filozofálhat olyan dolgokkal kapcsolatban, amelyekhez köze nincs.
2009. márc. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én jártam korábban egy klubba, ahol irodalmi estek is voltak, ott általában megadtak előre egy könyvet, azt mindenki elolvasta, aztán az estén arról beszélgettünk. Szerettem oda járni, érdekes volt, hogy ugyanaz a történet mindenkinek mást mond.
2009. márc. 31. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Második válaszoló jó volt :))) Jók amúgy ezek az irodalmi estek, azaz jók lennének ha 1872-őt írnánk és nem lenne más program a lóverseny, meg az étterem, meg a kártyaparti után. Jelenleg olyan súlyos problémákkal küzd az ország, hogy nem feltétlenül az irodalmi estek színvonalának fejlesztését tartom a legfőbb dolognak.
2009. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A jo irodalmi esten egy irodalmi berkekben elismert (nem kell, hogy hires legyen) irot, koltot latnek szivesen, aki vagy a sajat muveibol olvas fel, vagy masebol.


Peldaul elhatarozzuk, hogy aprilis 1.-jen Radnoti-estet tartunk. Eljon Kemeny Istvan kolto, akivel a kozonseg eloszor Radnotirol beszelget, aztan verseket olvas fel, amit megvitatunk kozosen. Es persze a muveszurat sem engednenk el sajat vers felolvasasa nelkul. :)

2009. márc. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

0808-nak:

Pont az ilyen nehéz időkben kell, hogy legyenek olyan pillanatok, programok, amikor az emberek egy kicsit megfeledkezhetnek a napi problémáikról. Attól még lehet építeni az országot, ha időnként egy-egy órát beszélgetünk könyvekről, szerzőkről.

2009. márc. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Második: hadd tudjam már én, mihez van közöm, és mihez nincs. attól, hogy érdeklődöm az irodalom iránt (azaz nem csak érdeklődöm, ugyanis idegen nyelv és irodalom szakos vagyok) nem vagyok sem ingyenélő, sem sznob gyökér. ezt mégis hogy képzelted?

nem vagyunk egyformák: ki követ zúzni szeret a kőbányában, ki inkább filozofálni...

2009. márc. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 nylonx ***** válasza:
Nem értem a munka,a pénzügyek miért zárnák ki az irodalmat.Én melós vagyok, szobafestő, meg tetőszigetelő. De járok színjátszókörbe, és szívesen látnám egy esten Weöres Sándort ahogy a verseit szavalja.Jó persze meghalt már. Az irodalom magasabb szintre emeli, fejleszti az embert, ahogy a legtöbb művészet is. Akinek nincs igénye erre az szegény belűl.
2009. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 nylonx ***** válasza:
Jó persze a sznobokat én sem szeretem. azok gyérek.
2009. márc. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!