Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Emlékszik még valaki a régi...

Emlékszik még valaki a régi építőtáborokra?

Figyelt kérdés
Gimnazistaként több alkalommal voltam ilyen táborban.Szívesen emlékszem vissza,mert nem kellett érte fizetni a szüleimnek ,örömmel dolgoztunk,nagyon jó volt a hangulat.Ráadásul hasznosan töltöttük el azt a 2-3 hetet.Ma csak fizetős táborok vannak,anyagi okok miatt sokan nem vehetik igénybe,így marad az utca,a felügyelet nélküli csáskálás.
2009. márc. 29. 10:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én épp akkor születtem meg, mikor megtörtént a rendszerváltás, ezért már lemaradtam ezekről a dolgokról...de édesanyám sokat mesélt mind az építőtáborokról, mind pedig az úttörő mozgalomról... nagyon sajnálom, hogy nem lehettem részese ezeknek a dolgoknak és hogy a mai fiatalok sem azok...mert mind úttörőként, mind a táborokban tiszteletet, felelősséget, fegyelmet tanultak a gyerekek már kiskorukban, és mindezt szórakozva :) valószínű ha ennyit megtartottunk volna a kommunizmusból, akkor a mai fiatalok nem lennének ilyenek, amilyenek...
2009. márc. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszem! Mi az hogy! Barackot szedtünk Mezőkovácsházán, mi szhelyiek voltunk, tehát az ország másik feléről. Akkroriban -1982- emelték fel a fagyi árát drasztikusan -ha jól emlékszem- 3 ft-ra...haha. Megnyertük a gyümölcsszedési versenyt, ezért jutalomból kimehettünk egy hónapra(!) repülőgéppel Bulgáriába. Igaz, ott is dolgoznunk kellett (cirok címerezés, szójabab szedés, kötegelés), azonban naponta fürödtünk a tengerben és egy egészen más kultúrát ismertünk meg. A nyelvtanulásról nem is szólva! Oroszul tanultunk mi még ugyebár, ott aztán megszilárdult, máig él bennem.


Nem szeretnék politizálni. Valóban ingyenesek voltak ezek a táborok, de már azóta tudjuk, hogy az állam -már akkor is- kölcsönökből biztosította a viszonylagos jólétet.

2009. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
34%
Most is vannak cserkésztáborok. Az úttörők mindent onnan vettek, csak átitatták politikával és kivettek egy jó adag önállóságra nevelést.
2009. márc. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!