Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 4-en 4 országban dolgozunk,...

4-en 4 országban dolgozunk, ti hogy bírnátok ezt?

Figyelt kérdés

3 legjobb gyerekkori barátom kint van Dániában, Németben, Ausztriában, én pedig Hollandiában dolgozok. Régen együtt jártunk mindenhova, most 2 éve alig tudunk találkozni, csak skype, msn.

Hogy bírjátok ezt az egészet Magyarországon, hogy családokat meg évtizedes barátságokat szakít szét???


2011. júl. 2. 20:09
 1/4 anonim ***** válasza:

a családunk is vagy 6 országban él, ha csak időlegesen is.

Most pl. az egyik gyerekem csinál 2 szemesztert Párizsban. De legalább 2 havonta találkozunk.

A fapados jegyek korában simán odaugrik az ember akárhová 20-50 euróért.

2011. júl. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én Magyarországon maradtam, de nekem is a legjobb barátaim máshol vannak (Ausztria, USA, Japán), és aki még itthon van, most készül Németországba.

Mondjuk azért mi egy évben egy találkát szervezünk, pedig hidd el, nem egyszerű :D

Viszont a barátságunk nem érzem, hogy szétszakítaná, kb. ugyanott folytatjuk, amikor találkozunk, ahol abbahagytuk előző évben :)

2011. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

miért szakítaná szét? ha minden rendben lenne akkor sem laknék otthon, mert otthon nem végezhetném a munkám és a párom sem magyar.


az egyik legjobb barátom Olaszországban volt (már hazaköltözött), a másik Angliában van, stb stb, hát persze hogy találkoznék gyakrabban, meg a családtagjaimmal is főleg, de hát ez van. de egy igazi barátság nem megy tönkre csak a távolságtól.


ti meg olyan közel laktok egymáshoz, hogy 50 euróért át lehet ruccanni akár egy-két napra, csak szervezés kérdése.


én tökre örülnék ha visszaköltöznénk egyszer Európába, pont ezért, mert az orszégok közel vannak egymáshoz és könnyű ide-oda repkedni (mégsem teszitek, pedig olcsó, nektek messzinek tűnik, nekem közelinek, nézőpont kérdése), én meg Afrikában vagyok, az messzebb van kicsit.

2011. júl. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sokan sokfélét élünk meg. Szerintem senki sem szereti, hogy ez az egész így van. Idehaza az emberek nagyrésze depressziós és fel tudna robbani. Bár ezt sokan még nem érzik, de egyre többen a valósággal találkoznak szembe. Sokaknak nincs más és kénytelenek elmenekülni, élni külföldre. Ez egy tényleg sz. ügy. Jó volna ha idehaza 8 órás munkával lehetne élni és a barátokra is jutna idő. De nem így van és reálisan nézve ez még vagy 200évig nem lesz így. Tényleg nem jó ez így. Nehezen bírják az idehaza "élők", de nem sok választás van. Sokan ismerőseim közül, akik kint élnek, mondják, hogy nyugodtabb az élet, de hiányoznak az itthoni barátok.

Nincs ez így jól, de ez van.

2011. júl. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!