Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Budapest vs Sopron. Melyik a...

Budapest vs Sopron. Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
Minden szempontból.
2011. jún. 27. 00:32
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%
Kassa.
2011. jún. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
44%
Sopron. Nem élek egyik helyen sem, Pestre naponta járok, utálom, Sopronban párszor voltam, sokkal élhetőbb városnak tűnt.
2011. jún. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Budapest. De én itt születtem, szóval elfogult vagyok.
2011. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
74%
Sopron mer az nyugisabb nincs olyan rohanás mint pesten meg szebb is van sok régi történelmi helység is soprona . ja és én soproni vagyok szoval Sopron jobb ;)
2011. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
74%
Kívülállóként egyértelmű Sopronra szavazok. Élhetőbbnek gondolom, és a nagyváros előnyeiről sem kell lemondani Bécs közelsége miatt.
2012. júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
En Sopronban lakom,es sokkal szebb mint Budapest.Budapest az egy mocskos hely,Sopronban tobb a novenyzet,sokkal tisztabb a levego,es konnyebb sokkal a megelhetes,mert itt van Ausztria,aki meg milliomos akar lenni annak pedig nem sokkal nyugatabbra ott van svájc,vagy Liechtenstein.Egyetemek szempontjabol Budapest jobb.De en mondom,h Sopron ezerszer szebb :)
2013. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

a két várost nem lehet összehasonlítani. Budapest nagyobb több lakossal tehát több arca is van. így max Bp bizonyos városrészéhez lehetne hasonlítani Sopront.

De amúgy a kérdés alapján nem tudom miért érv Bécs (és Ausztria) Sopron mellett. ez olyan mintha az lenne a kérdés: ki az erősebb Peti vagy Pisti?... és páran azért tennék le a voksukat Pisti mellett mert neki van egy Zoli nevű bátyja aki mindkettejüknél sokkal izmosabb...

2015. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Szeretném update-elni a témát, mert sokat változtak a dolgok a kérdés feltevése óta.


A főváros sokkal élhetöbb lett, van gazdája, sok a szórakozási és munkalehetőség, igaz (ennek megfelelően) borzasztóan megdrágult, főleg ami az ingatlanokat érinti.

Könnyű onnét bárhová az utazás és mivel az ország Pestközpontú mindent könnyebb elintézni.


Sopront az utóbbi idöben letaglózta az ún. belső migráció. Nagyon sokan költöztek oda az ausztriai ingázási lehetőség miatt. A város zsúfolt, forgalmas, rendszeresek a dugók, nincs elég parkoló, kevés és drága az albérlet. A lakók frusztráltak, szeretnék visszakapni a régi kisvárosi idillt. Az önkormányzat sincs a helyzet magaslatán, és momentán egy épitkezés és csomó nagyberuházás neheziti tovább a dolgot. Ha valakit nem köt oda egzisztencia pl. nem ingázik a sógorokhoz akkor nem biztos hogy megéri Sopronba költözni.

2019. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Zsúfolt lett igen,de Bp még ígyis zsúfoltabb,legalábbis a belső részei.

De Bp annyival nagyobb h nemigazán lehet összehasonlítani a 2-t.

jan. 31. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!