Milyen az élet Indiában?
Gazdasága, szegény-gazdag közötti különbség, mennyire fogadják be az európait, stb...
Köszi
Szia Kérdező!
Én még nem voltam Indiában, de nagyon sokat olvastam róla, meg emberek útinaplóit os olvastam, akik már jártak ott.
Szegéynek, és gazdagok közötti különbség óriási.
Indiában együtt él a modern civilizáció a több ezer éves kultúrával: a világon ők őrzik a legjobban a tradícióikat.
A kasztrendszert bár eltörölték állami szinten 1947-ben, az emberek mégis a kasztrendszer szellemében élnek.
India lakossága 1 milliárd felett van.
Ott nagyon nehéz az európainak az egészségre vigyáznia: ne igyál ott csapvizet semmi szín alatt, és ne vásárol utcán élelmiszert!!! Mert súlyos fertőzéseket szedhetsz össze, amelyekbe akár bele is halhatsz.
Ha ott kórházba kerülnél, nem biztos, hogy minden probléma nélkül átvészelnéd a betegségedet, mert a higiéniai viszonyokra nemigen figyelnek oda főleg állami hórházakban.
Ha Indiában lebetegednél, és kórházi ellátásra lenne szükséged, akkor keresd meg az ottani magyar nagykövetséget, és ők valószínűleg elirányítanak téged egy olyan kórházba, ahol európai ember is biztonságban lehet, vagyis tutibiztos, hogy életben marad, mert nem szed ott össze újabb súlyos fertőzéseket.
Ne nagyon fogdoss össze koszos embereket, és a nyomornegyedekben a falat se nagyon taperold, mert a lepra Indiában endémiás, és gondolom én nem lenne túl kellemes, ha elkapnád a leprát.
Ha mégis felmerülne a lepra gyanúja nálad, akkor azonnal irány haza, mert itthon biztosan megkapnád a megfelelő kezelést. Szóval, ne nagyon mászkálj nyomornegyedekben a lepraveszély miatt. Indiában bizonyos városnegyedekben rengeteg a patkány, mert a patkányt szent állatnak tartják, így nem irtják azokat, pedig a patkány számos súlyos fertőzés forrása lehet.
A tehenek, bivalyok is szanaszét mászkálnak az utcákon még Újdelhiben is. Közlekedési szabályok nincsenek, a dugók mindennaposak, és ha egy tehén keresztbefekszik az úttesten, leáll a forgalom, és addig álla, amég a derék tehén nem méltóztatik magától arrébbmenni.
Ja, kútvizet se igyál ott!! Mert az is tele van fertőzéseket hordozó kórokozókkal. Ha meg a Gangeszből innál, vagy csak csupán kezet mosnál benne, akkor a lepraveszélynek is kiteszed magad, mivel a szent folyóban mindenféle ember megfürdik, még betegek is, mert ők abban hisznek, hogy meggyőgyulnak a Gangesz vizétől.
Maga az ország nagyon szép, hatalmasak a távolságok, és teljesen mások ott az emberek, az életritmus lassúbb, mint Európában. Ha az ember vigyáz az egészségére, akkor minden rendben van, de ha valaki hónapokig/évekig él Indiában, akkor elkerülhetetlen, hogy ne szedjen valami nyavalyát össze. Ez egyáltalán nem baj, mert van magyar követség, meg ha más nincs, valami Ensz-képviselet csak van minden indiai állam fővárosában, és csak nem zavarják el az embert, ha oda bemegy, és mondja, hogy ez és ez a problémája, vagy rosszabb esetben látják rajta, hogy ennek az embernek bizony valami baja van, mert vánszorog, akkor csak segítenek neki, és elvitetik megfelelő kórházba.
Meddig szeretnél ott élni?
Üdv: 29/L
pont az elkerülendő fertőzések miatt vegyél fel annyi védőoltást, amennyit csak lehet. lesz olyan is, amit Bécsből kell hozatnod, de bármi pénzt megérnek!
rettenetes szokás ott a köpködés. szerencse kell ahhoz, hogy el ne találjanak.
Egyenlőre nem szeretnék kimenni, csak felvetettem a kérdést. Nagyon szépen köszönöm válaszaitokat.
Még annyit kérdeznék, hogy egy indiai átlagembernek mennyit jelent 100EUR? Az ottani árakhoz fizetésekhez képest?
05:13-asnak!
Melyik az az oltás, amelyet Bécsből kell beszerezni, ha valaki Indiába szeretne menni?
Köszi.
Üdv: 29/L
szia, köszönöm a kérdésed, megnéztem az oltási könyvemet. mivel akkor oltattam magam, amikor még nem ragasztgatták az oltóanyagok sorszámait, hanem írogatták-firkálták- a neveit, egyszerűen nem tudom elolvasni.
ha jól emlékszem, néhány oltást a háziorvosom írt fel, egyet az ÁNTSZ valamelyik rendelőjében. valószínűleg speciális trópusi betegségek rendelője vagy mi volt. a háziorvosom irányított oda. ott mondták a hölgyek, hogy az egyik trópusi betegségre nincs is oltóanyag Magyarországon, Bécsből kell hozatnom, de számítsak arra, hogy drága lesz. nem számít, válaszoltam, és felírta. tényleg nem emlékszem pontosan, de alighanem el kellett mennem a Gazdagréti nagy gyógyszertárba, mert csak ők tudtak rendelni.
szóval ezért kell időben elkezdeni készülődni, mert oltást hozatni időbe, pénzbe telik, ráadásul nem azonnal alakul ki védettség, némelyik oltást ismételni is kell.
gyógyszert is Bécsből kaptam, amit már itthon el kellett kezdeni szedni, és hazatérés után is négy hétig, hogy az esetleges fertőzésnek -valószínűleg kolera- elejét vegyük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!