Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyar vagyok attól még, hogy...

Magyar vagyok attól még, hogy külföldön születtem?

Figyelt kérdés
Bécsben születtem de a szüleim mind a ketten magyarok.Budapesten nőttem fel és most megint Ausztriában élek.De sokan mondják azt,hogy fél osztrák vagyok ami bánt mert én magyarnak érzem magam.
2011. jún. 12. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Attól függ, hogy a születési anyakönyvi kivonatba mi lett beírva. Az vagy jogilag.

Amúgy pedig, ami a szívedben van, ahogyan érzel, ahogyan élsz, az vagy!

2011. jún. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

sztem magyar vagy!

Mivel mind a két szülöd magyar.ez olyan hogy ha afrikában szülök,a gyerek attól még nem lesz afrikai ha az apja is magyar.

2011. jún. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
azt h milyen nemzetiségűnek tartod magad azt csak te döntöd el. amugy ha a szüleid amgyar állampolgárok akkor igényelheted a magyar állampolgárságot
2011. jún. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Örülnél neki, hogy Ausztriában élhetsz... Messze nem mindenki olyan szerencsés, mint te.


De amúgy persze, miért ne lennél magyar? Ilyen tekintetben nem az állampolgárság számít, hanem egyrészt a szülők nemzetisége/származása, másérszt az anyanyelved, harmadrészt a kultúra, amit felszedtél az évek során, negyedrészt pedig a te saját állásfoglalásod, hogy te hova sorolod magad.


De továbbra is azt mondom, hogy ha Ausztriában élhetsz, akkor örülj neki, becsüld meg magad, és inkább ott építgesd az életedet, ottani emberekkel ismerkedj, stb. . Minél kevesebbet tudsz az itteni dolgokról, annál jobb - annál kevesebbb dolog miatt kell szégyenkezned. Mert ami itt megy, arra már nagyon régóta nem lehet büszkének lenni.

2011. jún. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Megbecsülöm.De nekem nagyon nagy hónvágyam van.Vissza akarok menni annak ellenére,hogy tudom milyen szarság van otthon..:(
2011. jún. 12. 09:44
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Jogilag szerintem nem, mert az állampolgárságod osztrák. De magadban úgy érzel, ahogy szeretnél. És az állampolgárság is megváltoiztatható.
2011. jún. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én magyar állampolgár vagyok
2011. jún. 12. 10:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Magyar vagy. Az osztrákok mint nép nem komolyan vehetőek attól még hogy ma Magyarországon nem jó a helyzet én még örülök hogy nem osztráknak születtem.
2011. jún. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első hozzászóló vagyok!

Nézd meg a születési anyakönyvi kivonatod, hogy hivatalosan mi lett bejegyezve! Még itthon is rengeteg olyan hivatalos irat van, ahova be kell írni, hogy az illető milyen állampolgár, tehát a "hivatalos" verzióval tisztában kell lenned!


Amúgy pedig, ahogy írtam: akármi van oda írva, amennyiben magyarnak érzed magad, akkor "hivatalos helyeken kívül" valld magad magyarnak. Én személy szerint örülök, hogy így érzel, tisztellek, becsüllek érte. Igazat adok neked, akármilyen is itt az élet jelenleg, mi lenne kishazánkból, ha mindenki elfutna belőle?


Lehet lehurrogni, lehet lepontozni, és akinek nem tetszik, mehet nyugodtan a határon túlra, nyitva van!!!

2011. jún. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 popcorn9 válasza:
Tuti hogy magyar vagy legfeljebb folyhat areidben oszták is ,de ha már ennyire le tudsz írni egy magyar szöveget simán. !!!! =)
2011. jún. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!