Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyik a Balaton fővárosa?

Melyik a Balaton fővárosa?

Figyelt kérdés
Én tettem fel az erdély fővárosa kérdést is. Ez viszont komolyabban érdekel.
2009. márc. 20. 22:04
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Tudtommal Siófok (biztosan sok más Balaton-környéki város ürömére).


Részlet a www.siofok-city.com portálról:

Siófok a Balaton déli partján fekszik és Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő városa.


"Joggal birtokolja a Balaton fővárosa nevet, mivel 15 km hosszú strandokkal övezett partjaszakasza van. évente több százezer turista látogat el Siófokra. Nemcsak külföldi, de magyarok által is közkedvelt, hiszen országos szinten már régóta nyugati színvonalt biztosít mind külcsínyében, mind színvonalas szolgálatásaiban, programjaiban."

2009. márc. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%

[link]


(első gondolatom nekem is Siófok volt!)

2009. márc. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, szerintem is Siófok. De sanszos Keszthely és Balatonfüred is. Én balatonfüredi vagyok.
2009. márc. 20. 23:50
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

:)

Mindháromra mondják.Mindenki azt vallja, ahol él és ebből ,,vita" is van .....


kis turisztikus :)

2009. márc. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Keszthely, a Balaton fővárosa" bejegyzett védjegy a szabadalmi hivatalnál (lajstromszám 162836) így papíron Keszthely.

Ha a siófoki polgármesternek jutott volna előbb eszébe, akkor most az lenne levédve.

2009. márc. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hát Balatonfüredi vagy és nem tudod?:O.Igen Kezsthely a Balaton fővárosa....Látszik ki nem járt iskolába(tudtommal ott is tanítják)Én Keszthelyi vagyok és amit az elsőírt az nem igaz hogy Siófok a Balcsi fővárosa.És igen sok belőle a vita is mert mindenki Siófokot mondja de ez nem igaz,Keszthely azért is mert régebbi.
2010. júl. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
37%
(előző vagyok)2009-03-21 00:09-osnak üzenem én Keszthelyen élek,és nem csak azért mondom hogy az a Balaton fővárosa hanem mert tudom is.És ez viszont így igaz én is vitázok ha erről van szó.
2010. júl. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

"Látszik ki nem járt iskolába(tudtommal ott is tanítják)"


Ja persze: a keszthelyi iskolában. A siófokiban meg azt, hogy Siófok. A szegediben meg le se szarják.

2010. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A Dunántúl fővárosa Székesfehérvár. :)
2010. nov. 22. 21:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!