Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mikor/ki használja helyesen a...

Mikor/ki használja helyesen a "vidéki" kifejezést?

Figyelt kérdés
Én egy BP-től távol eső megyeszékhelyen nőttem fel, ritkán is jártam BP-re, így a "vidéki" szót általában azokra használtam, akik nem abban a városban laknak ahol éppen lakok és ezt a környezetemben mindenki más is így használta. (Tegyük fel, ha egy tőlünk 60 km-re lakó barátom érkezését vártam, akkor bátran mondtam mindenkinek, hogy egy vidéki barátomra várok, de ha például én mentem el a barátomhoz, a tőlünk 60 km-re levő egyébként a miénknél kisebb városba ő is azt mondhatta bárkinek, hogy jön egy vidéki barátja, hiszen hozzájuk képest én vidéki voltam). Most úgy hozta az élet, hogy felkerültem BP-re, ahol mindent vidéknek neveznek, ami nem BP, sokszor sértő, pejoratív értelemben is. Nyárra szervezek egy bulik a megyeszékhelyen, ahol felnőttem, erre a bulira meghívtam a helyi ismerőseimet, más (kisebb) városokból pár ismerőst illetve BP-i ismerőseimet. Az üzenetben, ahol a buli leírása szerepel van egy rész, ami arról szól, hogy a "vidékiek" hogyan juthatnak el a buliba (melyik busz/vonat) és itt felsorolom a különböző városokat ahonnan jönnek ismerőseim, beleértve BP-t is. Előre érzem, hogy a BP-iek ki fogják verni a hisztit, hogy mi az, hogy vidékiek, hiszen ők a nagy BP-ről jönnek, de én akárhogy is veszem ha én lent vagyok az adott városban, akkor ha onnan nézzük számomra BP is vidék. Most akkor mit is jelent pontosan a vidék szó?
2011. jún. 9. 01:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Aki ezen kiveri a hisztit, azzal nem érdemes közösködni, meg se hívd.


Amúgy logikus, hogy megyeszékhely mellett a kisebb települések számítanak vidéknek, Pest mellett meg minden más. Mindkét kontextusban megállja a helyét, és szerintem félreérthetetlen.

2011. jún. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha településről beszélsz,akkor Pesthez képest a megyeszékhelyek is vidék,éppen úgy,mint a kis falvak.

A vendégség esetén pedig mindenki vidéki,aki egy másik helységből jön.

2011. jún. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A "vidék" kifejezés mindenkor egy relatív és rugalmas fogalom volt. Mellesleg nem csak a magyar, hanem a többi európai nyelvben is. Csak viszonyítás kérdése. Egy pestinek a megyeszékhely is vidék. Egy megyeszékhelyen élőnek a kisváros is vidék. Egy kisvárosinak a falu számít vidéknek. és így tovább, lehetne folytatni a sort...


Ezek nem egzakt fogalmak. Nézd csak meg a német nyelvben, ott is mikor-hogy alapon, viszonyítás szerint használják a "vidék" szót.

2011. jún. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ilyet esetleg viccesen jegyeznék meg,de aki ilyenen komolyan fennakad,azt tényleg ne hívd meg. :) Amúgy elgondolkozva nekem az a vidék,ami kisebb a városomnál.
2011. jún. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!