Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy történik az egyetemeken/f...

Hogy történik az egyetemeken/főiskolákon az ismerősök, barátok szerzése?

Figyelt kérdés

hogyha úgy megy valaki oda, hogy nem ismer ott senkit

Például órán beül valaki mellé, bemutatkozik és elkezd vele beszélgetni? Vagy szünetben leszólítja azt az illetőt aki szimpatikus? vagy hogy van ez? (És ha így van nem nézik hülyének? vagy Lezbinek/melegnek?)


2011. máj. 24. 20:47
 1/8 anonim ***** válasza:

BME VBK-n pl tankörökbe osszák az embereket, ott a mentorok csinálnak ismerkedős játékot. És máris van egy csomó ismerős az évfolyamból, meg néhány felsőbbéves.

Előtte lehet menni gólyatáborba, kémszámtáborba, ott is vannak csapatok, idősebb tanulók vezetésével.

És ez így tök jó

máshol nem tudom h hogy van.

2011. máj. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Általában a legtöbben nem ismerik egymást, sokan ismerkednek koliban/vonaton ha egyfelé mennek. De a legegyszerűbb úgy ismerkedni, hogy odaülsz valaki mellé aki szimpi és beszélgetni kezdesz vele iskolai dolgokról vagy valamiről. Hamar kiderül hogy olyan-e akivel barátkozni tudnál. Vagy pl büfében, dohányzóban, könyvtárban, buliban..

Senki nem néz hülyének, nem kell aggódni.

2011. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gólyatábort kihagyta, az alap ha senkit nem ismersz:)
2011. máj. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
El kell menni gólyatáborba:) ott minden egyértelműen megy. Ha ez kimarad, akkor év elején mindig szoktak közös programokat szervezni a felsőbbévesek, hogy mondjuk körbejárjátok együtt az épületeket, együtt beiratkoztok, és nagyon jól elindítja a beszélgetést, hogy senki nem tud semmit:D nyugi, még a legkevésbé közvetlen ember is hamar be bír illeszkedni, ha egy ici-picit pozitívan áll a dologhoz;)
2011. máj. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Rajtam nem sokat segített a gólyatábor, mármint ismeretségek terén. :) Csupa olyan emberrel voltam együtt, akikkel nem egy szakra járok.

A többséget én órán, óraközi szünetben szedtem össze. :) Mivel lány vagyok, és az itt tanulok 95%-a fiú, nem volt nehéz az ismerkedés. :D Odajöttek hozzám, kérdezgettek, én visszakérdeztem... Azóta nem tudom magamról levakarni őket. :D

2011. máj. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én az egyetemi éveim alatt 20 embernél többet nem ismertem meg, alaposabban meg csak 1-2-t.
2011. máj. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én mondjuk levelezőn járok fősulira, lassan befejezem, így a 3 év alatt kb. 10 embernek ha megjegyeztem a nevét, és akkor már lehet, hogy nagy számot mondok... Akikkel jóban vagyok, azokkal főleg a vizsgaidőszzak környékén csapódtunk össze, mikor órákig kellett várni egy-egy szóbeli vizsga előtt, és akarva-akaratlanul is beszélgetni kezdtünk...

Amúgy biztos lesz még más is egyedül. :) Keress olyanokat a teremben, akik egyedül vannak, csatlakozz hozzájuk, az a biztos. :)

2011. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 25. 13:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!