Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az Eurovíziós dalfesztiválon...

Az Eurovíziós dalfesztiválon mér voltak olyan országok amelyek nem európaiak?

Figyelt kérdés
Pl: Törökország és Izrael. Törökország alig Izrael meg egyáltalán nem lóg bele Európa részébe. Ezen a versenyen csak Európai országok vehetnek részt nem? Akkor ők mit keresnek itt?
2011. máj. 15. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

mér = miért, vagy mér = megmérni ?

Egyébként Törökország egy része Európában van, akár tetszik neked, akár nem :D

2011. máj. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Törökország azért, mert egy része Európában van, ezért szerepel pl. az európai kupákban is (BEK, KEK).

Izrael meg azért, mert szegényeket még a szomszédai is fojtogatnák, ha tehetnék (de nem tehetik), és nem vették be az Ázsiai Játékok-ba se, ahova tartoznának földrajzilag). Hogy ne maradjanak két szék közt a pad alatt, bevették őket Európába, hiszen még az IMF se ad dollár-kölcsönt, ha ők nemet mondanak. Innen fúj a szél.

2011. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én nagyon is tudom, hogy Törökország egy része Európában van, de az az ország kb 2-3%-a csak. Kultúrájukat tekintve is sokkal inkább Ázsiaiak bár látom egyre inkább "eleurópaiasodnak", de attól még sztem nem Európa része.
2011. máj. 15. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

"A részvételi alkalmasság nem függ Európán belüli földrajzi elhelyezkedéstől, a névben szereplő „Euro” ellenére, és nincs semmi köze az Európai Unióhoz."


a hivatalos oldalon ezt írják.

2011. máj. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!