Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a megfelelő köszönési mód?

Mi a megfelelő köszönési mód?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves srác vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy az idősebb srcáoknak lányoknak mi a legmegfelelőbb köszönési mód.Mostanában eléggé zavarban vagyok emiatt.

Például az utcán vagy bolti eladónál le lehet e tegezni egy 25 éves csajt vagy srácot.

Esetleg mi van a 20 és 30 év közötti korosztállyal?

Az 1értelmű ha tanár vagy valami fontos ember akkor magázódást kell alkalmazni.


Nagyon köszönöm!


2009. márc. 11. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyébként nyugodtan köszönhetsz sziával , vagy heloval
2009. márc. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A szia,hello,hali ezekkel nyugodtan köszönhetsz tőled idősebb fiataloknak,nem fognak megsértődni.
2009. márc. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

fiú vsz. nem fog megsértődni, de ne lepődj meg, ha 1-2 lány csúnyán néz rád :)

ennek ellenére szerintem is tegezve köszönj

2009. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Srapnel ***** válasza:
100%

19 évesen letegezheted a 25 évest.

Üzletben, vagy rendőrt, orvost, hivatalnokot, etc. viszont magázd, pláne, ha 30, vagy afölött van. A kétes eseteknél, ahol nem vagy biztos benne, ott inkább magázódj általában, hacsak nem bringabolt, számgép bolt, meg ilyesmi alkalmazottjával beszélsz és fiatal, mert abban a rétegben nagyjából mindenki tegeződik, viszont orvost, ügyvéded ne. Hát, ez egy kicsit ráérzős, tanulós dolog, de ha végképp nem tudod, akkor magázódj. Abból kisebb sértődés lehet, mintha tegeződnél, de mondom, függ a helyzettől és attól, hogy milyen minőségében kommunikálsz az illetővel. A banki ügyintézővel pl. magázódni kell, akármilyen fiatal.

2009. márc. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%
Én 40-ig senkit nem magázok, csak ha látom, hogy nagyon el van magával szállva.
2009. márc. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!