Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt már innen valaki a Speak...

Volt már innen valaki a Speak Out angol nyelvű táborban?

Figyelt kérdés

Mit tapasztaltatok, hogyan éreztétek magatokat?

Minden információ érdekel, a lányom szeretne nyáron menni.

Köszönöm!


2011. ápr. 20. 13:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Osztálytársam volt, azt mondta, hogy minden este piáltak :S
2011. ápr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor elgondolkodom, hogy elengedjem-e a lányom.

De azért várom a további véleményeket.

2011. ápr. 22. 11:57
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Én tavaly voltam először, egy hetet, nagyon jó tábor! :)


Én nem találkoztam olyanokkal akik piáltak, persze ha este kimennek a városba, akkor azt csinálnak amit akarnak. Aki piálni akar az bárhol megtalálja a módját, de ez egyáltalán nem jellemző a speakoutra, főleg mivel ez egy keresztény tábor.


Nekem ez volt az egyik legjobb hete a tavalyi nyaramnak. nagyon jók a programok, az hogy körül voltunk véve jófej amerikaiakkal az sokat segített az angoltudásomon is.


Ha van valami kérdés, szívesen válaszolok. :)

2011. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentet!!

A kérdésem az lenne, hogy mennyiben befolyásolta a tábort az, hogy keresztény jellegű volt? A programok közül említenél néhányat? Tudtatok eleget beszélni az amerikai diákokkal, megértettétek őket? Ugye a tábor 3 hetes és nyilván vannak olyanok, akik végig ott maradnak, és ilyenkor nincs klikkesedés, szóval nyilván vannak baráti társaságok, de azok is könnyen be tudnak illeszkedni, akik a második vagy harmadik héten mennek? Bulizni van lehetőség?:))


Egyábként már én írok, aki menni szeretnék, nem anyukám:D

2011. máj. 17. 20:49
 5/7 anonim válasza:

Az előző vagyok.

Akkor először a programokról: délelőtt angolóra, persze nem olyan iskolai jellegűre kell gondolni. :) Néhány amerikai tartja az összes táborozónak egyszerre. Tavaly mindig történeteket meséltek és játékokat játszottunk (volt néhány gagyi is, de a legtöbbször vicces volt).

Utánna "group-time" ahol kb. 8-10 fős csoportokban beszélgettünk mindenféléről(magyarul).

Délután "tutor-time", itt egy amerikai diákhoz 2-4 hasonló korú táborozó van beosztva. Van kb. 2 óra, amit együtt kell eltöltenünk, de teljesen kötetlenül pl. lehet strandra menni, kávézóva, vásárolni, stb. A lényeg, hogy közben angolul beszélünk. Az amerikaiakat nem nehéz megérteni (jó, persze ez angoltudásfüggő) szóval nem beszélnek túl gyorsan vagy túl furcsán, meg általában teljesen alap szavakat használnak, még egymás közt is. :D

Este pedig mindennap más a program.

Bulizni a táboron belül nem igazán, mondjuk tavaly volt ilyen záróbuli-szerűség a végén. De hetente kétszer van, hogy hajnal 2-kor van koleszzárás (egyébként talán 23 óra körül) szóval este fel lehet keresni valami keszthelyi szórakozóhelyet. ;)

A kereszténység annyiban befolyásolja a tábort, hogy az összes amerikai keresztény- így pl. fognak neked mesélni a hitünkről délután a tutor-time alatt, de ezenkívül nem igazán lesz ilyen program, maximum olyan, amin nem kötelező résztvenni.

Én nem találkoztam olyannal aki mind3 hétre maradt, bár olyanokkal igen, akik 2-re, de nem sok ilyen van, szóval minden héten teljesen új csapat van. :) Viszont mivel több mint 100 táborozó van egyszerre így természetesen nem ismer mindenki mindenkit. Biztos összebarátkozol majd pl. azokkal akikkel a egy csoportba leszel beoszva és akikkel egy szobában vagy meg persze álatalában mindenki barátságos. :)


Huh, ez jó hosszú lett.

2011. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huhh, nagyon köszönöm, hogy írtál és hogy ilyen pontosan leírtad. Nagyon hasznos volt:))

Azt hiszem, ha minden jól megy, idén én is megyek:)

2011. máj. 22. 20:26
 7/7 anonim válasza:
Idén jössz?:)
2012. júl. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!