Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » E. Brontë Üvöltő szelek c....

E. Brontë Üvöltő szelek c. könyvéből készült film tartalmaz félelmetes/ijesztő jelenteket?

Figyelt kérdés

11 éves lányom meg szeretné nézni az Üvöltő szelek c. filmet, de szerintem több jelenetnél megijedne tőle, és nem szeretném, ha ez hatással lenne a lelki világára. A 1992-es film trailere alapján gondolom, meg egyfajta előítélet a Jane Eyre miatt.

Szerintetek megnézheti, vagy még várjunk vele, amíg nagyobb lesz?


2011. ápr. 11. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Még úgysem fogja megérteni a film mondanivalóját, úgyhogy ráér később, úgy 16-17 éves korában megnézni.
2011. ápr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
80%
kedves anyuka, ha ugy érzed a lányod érzékeny, akkor még nem javasolnám, hogy megnézze, mert vannak benne még olyan dolgok, amiket egy 11 éves kislány még nem értene, vagy hatással lenne a lelkivilágára. Én 21 évesen láttam, de elég felkavaró volt még igy felnöttként is. szóval még várjatok vele :)
2011. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszotokat!

Lányom érdeklődését a 14 éves unokatestvére csigázta fel, mert nagyvonalakban elmesélte neki a történetet. Ő éppen most olvassa, és nagyon tetszik neki, viszont a lányom nem szeretne annyit olvasni. (Maximum 200-250 oldalas könyveket szokott.) Így maradt az a lehetőség, hogy filmen nézné meg. De látom, nem tanácsoljátok még neki.

2011. ápr. 13. 14:13
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Üdv! Én simán el tudom képzelni, hogy egy 11 éves gyerek lelki-szellemi fejlettsége magasabb, mint sok idősebb gyereké/fiatalé, a lányod viszont te ismered a legjobban, úgyhogy azt javaslom, nézd meg te a filmet, és döntsd el, való-e már a lányodnak. Egyébként a film maga szeirntem zseniális, és nem annyira ijesztőnek, hanem inkább szomorúnak és kissé felkavarónak mondanám.
2011. ápr. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!