Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a fajta...

Mit gondoltok erről a fajta mentalitásról?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többet tapasztalom, hogy ha itt az oldalon megkérdezi valaki, hogy X dolog ciki-e, akkor a legtöbben azt írják rá, hogy hát őket aztán nem érdekli a másik ember, amíg nekik nem árt semmivel. Ti mit gondoltok erről, ez jó, vagy inkább rossz?


(Leírom az én véleményemet is. Talán a kérdésemből kiderül, hogy én nem tartom jónak. Szerintem fellengzős, nemtörődöm felfogás. Persze a ló másik oldalára sem kell átesni, hogy fűvel-fával pletykálkodjunk, de nem kellene elmenni egymás mellett sem. Attól, hogy valakit nem ismerünk, meg nem a barátunk/családtagunk, még ember.)


2011. ápr. 3. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
De itt nem arról van szó hogy elmennek egymás mellett. Hanem hogy nem érdekli őket az amit a másik cikinek tart. Mit kéne tenniük? Megállni és belerúgni, hogy hűű de ciki tényleg amit csinálsz! Vagy megállni és belerúgni, hogy hűűű de ciki? Nem arról van szó, hogy az út közepén haldoklik valaki és átlépünk rajta... Szerintem ezzel nincs semmi baj. Én is ilyen vagyok és semmi köze a fellengzősséghez, sokkal inkább ahhoz hogy nyugis vagyok és szeretek egyedül lenni és azt várom a többi ember nagy részétől is hogy hagyjanak szépen magamban. :) Akitől nem ezt kívánom, azzal én is foglalkozom.
2011. ápr. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jaj de h*lye vagyok... xD Szóval a második az 'megállni és pátyolgatni, hogy hűű te szegény ez egyáltalán nem ciki" akart lenni.
2011. ápr. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs benne semmi fellengzősség vagy nemtörődömség. Egyszerűen csak az, hogy kinek mi a ciki, elég relatív. Én elszoktam mondani, hogy az én értékrendembe belefér-e a dolog avagy sem, de ha a kérdező alapjáraton teljesen máshogy gondolkodik mint én, akkor nem fogom győzködni a saját álláspontomról, hiszen az ő dolga mit kezd az életével, tehát azt is mindig megfogalmazom az ilyen kérdések mellé, hogy gondolja végig, neki mi fér bele és mi nem... ha neki nem ciki, akkor nekem miért lenne az?
2011. ápr. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok... kicsit pontosítok, mivel az utolsó mondatom félreérthető lehet. Tehát: az én értékrendem szerint természetesen ciki marad, ha én alapjáraton cikinek ítélek meg valamit, de ha a kérdezőnek nem az, akkor én nem próbálom meggyőzni az ellenkezőjéről, hiszen ha neki nem ciki, akkor neki nem az, engem meg nem igen foglalkoztat hogy mit kezd magával, ő kérdezett, én válaszoltam, az hogy nem azonos az értékrendünk már más téma.
2011. ápr. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én azt nem értem, h ha beírja ide ezt a választ, akkor mégse megy el mellette, szal érdekli valamennyire a dolog, csak egyszerűbb ezt válaszolni, bár az jó kérdés, h akkor MINEK IS ÍR VÁLASZT, ami nem is válasz ? :)
2011. ápr. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem materialista magatartás, hanem inkább liberális (akik rendszerint szintén materialisták, de ez csak másodlagos). Náluk dívik ez a közönyös magatartás, ők a magán szféra tiszteletének tartják, bár szerintem túlzásba viszik. Ha valamiről az ember véleményét kérdezik (kérdésben vázolt szituáció), ott az ember beengedi a válaszolókat a magánszférájába, tanácsot vár, úgyhogy tényleg ordenáré magatartás a "hagyjál békén a hülyeségeddel" hozzáállás.
2011. ápr. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még azt hozzá tenném, ha ennyire nem érdekli, akkor miért olvassa el a kérdést, vagy ha elolvassa, minek válaszol rá.
2011. ápr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. ápr. 3. 10:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!