Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A Kálvin térnél szegény...

A Kálvin térnél szegény gyerekeknek gyűjtő kiscsaj ugye csaló?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy több is van (egyik sem idén barnult)
2011. ápr. 2. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
a katica alapitványos? állitólag csaló, és már körözés is folyik ellene. Egyébként alapitványokank gyűlyteni csak igazolványokkal lehet, tehát ha mégis megszánnád előtte kérd el az engedélyét.
2011. ápr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki csaló, aki utcán gyűjt. A TV-ben folyamatosan hangoztatja minden alapítvány, hogy ők utcán SOHA nem kérnek pénzt senkitől, és az emberek ne adjanak, mert úgyse ők kapják meg.
2011. ápr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azon gondolkoztam, hogy szerzek monopolys játékpénzt és azt adok neki.
2011. ápr. 2. 10:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akik az utcán gyűjtenek vagy házalnak azok tuti csalók, ilyeneknek ne adj pénzt akárkinek gyűjtenek ugyse az kapja meg akinek járna a pénz.
2011. ápr. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem ha valaki ilyen szívszorító történettel megállít, ami mellett szerintem jó érzésű ember nem tud elmenni, akkor megszoktam kérdezni, hogy melyik alapítvány ez, avagy ki az a kisgyermek akinek segítségre van szüksége... néhány kérdés, és baromira belegabalyodnak a mondanivalójukba, csak azt hajtogatják, hogy pénz kell... természetesen a végén közlöm, hogy majd személyesen felkeresem az alapítványt, és adakozok úgy, és kész. Barátnőmből egyszer kihúztak egy képeslapért 600 forintot, hiába néztem rá baromi csúnyán... hagy ne mondjam, másnap divatboltok megtömött szatyrainak tönk elegével felpakolva láttam őket a vonaton. Számomra eszméletlenül gusztustalan és felfoghatatlan, bicskanyitogató, hogy hogy képes valaki ilyen dolgokat kihasználva pénzt kicsalni az embertársaiból.
2011. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

amikor ilyennel megállít egy bodzaszedő, vagy akár fehér ember, akkor azt mondom, hogy legyen szíves adni egy cetlit, amin rajta van az alapítvány számlaszáma, és majd utalok pénzt, ha úgy érzem.

ezek mind csalók.

nálam már házaltak is egyszer, de ott legalább tudott adni a csaj egy lapot, amin volt számlaszám. persze sosem utalok pénzt, rajtam sem segít senki, és nem vagyok olyan hűdegazdag sem, hogy csak úgy szórjam mindenre.


egyszer a blahán odajött hozzám egy kis búzacsíra cigánygyerek, h szeretem-e az állatokat. mondom igen. akkor adjak pénzt, mert egy menhelynek gyűjt. mondom bocs, de nem. és még még ő volt megsértődve!

2011. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!