Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meditálásnál nekem mért nem...

Meditálásnál nekem mért nem sikerül teljesen ellazulni, kikapcsolni az agyam? Mindig eszembe jutnak gondolatok.

Figyelt kérdés
2009. febr. 20. 21:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A meditálást tanulni kell, nem egyszerű a dolog, ha helyesen akarod alkalmazni.

Másrészt a tanulási folyamatnak pont az a lényege, hogy bizonyos módszerekkel megtanulod kikapcsolni a gondolataidat.


Azonban lehet egy bizonyos kérdéskörön is meditálni, azon, ami épp foglalkoztat. Ilyenkor a lényegre fókuszálunk- de ezt is tanulni kell. Szakkönyvek, jóga, mester. Egyedül nehéz.

2009. febr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Segít a külső nyugodt körülmények megteremtése, a csend, esetleg halk nyugtató zene, egyedüllét. A meditálás nem jelenti azt, hogy nincs gondolatod. Nekem pont akkor jönnek a megoldások a problémáimra, amikor ellazulok. Kezdetben koncentrálj az egyenletes légzésedre vagy egy kellemes zenére. Ha stresszoldásra akarod használni, vegyél egy illóolajos fürdőt. Ha sikerült kikapcsolni magad, akkor jöhetnek a jó gondolatok!
2009. febr. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Próbálj meditáció előtt intenzív testgyakorlást végezni. akkor a figyelmed kicsit kijön az elméből. sok sikert!


-harcművész-

2009. febr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1) Sok gyakorlat kell hozzá

2) Edzés, amint a harcművész is írta

3) Nem a semmivel kell kezdeni, hanem valamivel (pl. gondolj egy gombostűre folyamatosan). Vagy közismert javaslat gondolatban végigkövetni egy narancs meghámozását stb. Ha ezek már mennek, akkor a zaj annyira lecsökkent, hogy ki tudod üríteni a fejed.

2009. márc. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!