Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan oszthatnám meg édesanyá...

Hogyan oszthatnám meg édesanyámmal ezt a kívánságomat?

Figyelt kérdés

Mostanában sokat gondolkodom azon, hogy mit is szeretnék, ha egyszer meghalok. Anyu előfordul hogy beszél nekem ilyenekről, de olyan érzés mintha széttépnék a szívemet ilyenkor belülről. Fiatal vagyok, nem szándékozom meghalni, de sosem tudhatom mi történik holnap, sokat autózok, motorozok, biciklizek, de ha csak gyalog megyek ki az utcára akkor is lehetek rosszkor rossz helyen akár önhibámon kívül is.

Az egyik kívánságom amit nagyon fontosnak tartok az az, hogy ha úgy alakulna, és adódik rá lehetőség, akkor szeretném ha a szerveimet felajánlanák donornak. Ők ezzel nem igazán értenek egyet, amit meg is értek, nekem is nehéz lenne feldolgozni, ha bármelyik szerettemet halála utána "szétszednék", viszont ha megtehetem, akkor szeretnék ezzel segíteni... nyilván ha már olyan helyzetben vagyok, nyilván nem én fogok dönteni. Tudom, lehet nyilatkozatot tenni erről, viszont szeretném ha ők is áldásukat adnák a dologra, és nem meglepetésként érné őket, avagy nem töltené el rossz érzéssel őket. Szeretném megértetni velük, hogy ha úgy adódna, akkor küzdjék le a nehézséget, és próbálják ezt jó cselekedetként felfogni, viszont nem tudom hogyan tehetném ezt meg. Milyen alkalomkor, hogyan beszéljek velük erről?


2011. febr. 12. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Írj egy végrendeletet, amiben ez is szerepel, és add oda nekik, hogy ez van, reméljük kerül rá sok egyhamar. Csak nem kapnak szívinfarktust.
2011. febr. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
én bejelentettem a szüleimnek, ha én halnék meg előbb, akkor nem járulok hozzá donorsághoz, hamvasszanak és egy templom altemplomában legyenek elhelyezve a hamvaim. nem akadtak ki, közölték, h rendben, felnőtt vagyok, csak írassak végrendeletet a család jogászaival, nehogy ennek jogi akadálya lehessen...
2011. febr. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bármikor elmondhatod. A nagymamám, aki már 90 éves, és még jó formában van, egyszercsak közölte, hogy nem szándékozik mostanában meghalni, és a papa sem, de ha egyszer mégiscsak megtörténik, akkor mi hogy legyen.
2011. febr. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Jobb szeretném ha ész érvekkel sikerülne édesanyámékat meggyőzni, hogy ez az én véleményem szerint helyes, és ezt szeretném! Nem akarom hogy váratlanul érje őket majd a kórházban, vagy bárhol ha úgy adódna, hogy felajánlottam a szerveimet, anélkül hogy ők tudnának róla! Ha nyilatkoznék is arról, hogy felhasználhatják a szerveimet, akkor is fontosnak tartom, hogy ők ezt elfogadják! El tudom képzelni mit éreznének ha elveszítenének, nem akarom még ezt is váratlanul a nyakukba zúdítani, avagy várhatóan csak éppen baromi rossz érzéssel töltené el őket... Felnőtt vagyok, úgy rendelkezem a testemmel/életemmel ahogy szeretnék ez egyértelmű, de számomra akkor is fontos, hogy mit hagyok itt magam után (milyen érzéseket). Ha a szüleim 100%-ban elzárkóznak és idegenkednek tőle, nem tudnák végigcsinálni ezt, akkor inkább lemondok erről! Remélem azért a közeljövőben nem lesz ilyenekre szükség, de azért biztos ami biztos szeretném most "tisztázni" a helyzetet, hogy ha fekszek a kórházban agyhalottként, akkor ne várják meg amíg kipurcanok teljesen, felépülni már úgysem fogok, legalább mások életét hagy tehessem szebbé, ha másra már úgysem leszek jó.
2011. febr. 12. 15:30
 5/9 anonim ***** válasza:
A "szervdonorság" néhány éve már automatikusan megy. Tehát nem arról kell rendelkezned, hanem arról, ha nem járulsz hozzá.
2011. febr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így is,úgy is szétszednek,mivel nagy az esély a boncolásra.Ahhoz,hogy lemérjék a szerveid, ki kell venni azokat.Akkor már nem tök mindegy ,hogy visszarakják-e?

(Úgy se vennéd már hasznát,egyiknek se:))

2011. febr. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Persze nem kell azért egyből henteléssel kezdeni a történetet.Egyszer "véletlenül" terelődjön erre egy beszélgetés és csak mint véleményt pendítsd meg a lehetőséget,hogy netalántán,meg kitudja és végül is hogy mit tennél...
2011. febr. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs hogy milyen esetekben boncolnak, tudom hogy van olyan amikor a halál oka egyértelmű, ilyenkor fölösleges. Mondjuk én úgy gondolom, hogy ha már megállapították a végleges és visszafordíthatatlan agyhalált, rajtam már úgysem tudnak segíteni, hát segítsenek máson. Ha másért nem is éri meg nekem vagy a családomnak, hát annyi már bőven elég, hogy megmentettem néhány ember életét, amiért talán olykor eszébe jutok egy teljesen idegen családnak is! :) Számomra ez nagyon fontos! Sosem tudhatom mikor kerülök olyan helyzetbe amikor nekem van szükségem szervre... el sem tudom képzelni mekkora ajándék lehet "új életet" kapni. Akkor ha már egyszer én kerülök olyan helyzetbe, hogy életeket menthetek ezzel, miért ne tenném meg? Már az is borzalmas tudat lehet az ilyen beteg embereknek, hogy valakinek a halála kell ahhoz, hogy ők tovább élhessenek...

Ezt szeretném édesanyámékkal megértetni, mert bennük jelenleg egy rémkép él, ahogy kikapkodják a szerveket az emberből, és a test ott marad üresen, nem látják ennek a mögöttes lelki vonzatát.

2011. febr. 13. 14:11
 9/9 anonim ***** válasza:
olyan esetekben boncolnak, amikor nem egyértelmű a halál oka, meg ha bűntény állhat a háttérben.
2011. febr. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!