Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha valaki egy kisebb-nagyobb...

Ha valaki egy kisebb-nagyobb csoporttal feltámasztana egy kihalt népet, azt a többi nemzet hogy fogadná?

Figyelt kérdés

Csak kérdezem h pl : trákok. Ha egy kisebb-nagyobb csoport elkezdené azt vallani h ők trákok, trákul beszélnének stb. (most a területi gond nem tartozik ide)


Szerintetek hogy fogadnák? A trák csak egy példa, lehet más is pl avar, vandál, gót stb.


2011. febr. 4. 19:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
"Rabbi lesz-e a kecskéből azáltal, hogy szakállat növeszt?"
2011. febr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
O_o
2011. febr. 4. 21:31
 3/10 anonim ***** válasza:
Amíg nem lennének területi követelések, nem akarnának trák nyelvű iskolákat, satöbbi, addig nem törődne velük az adott ország. Utána meg ugyanaz lenne, mint a magyar kisebbséggel a szomszéd országokban.
2011. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Értetted, hogy miért írtam, amit írtam? Hiába tanulod meg a nyelvet, sosem fogod anyanyelvi szinten beszélni és a szokásaikat is bármilyen jól sajátítanád is el, nem ismernéd tökéletesen. Szóval szerintem nem.

Különben elvileg attól tartozol egy néphez, hogy az ő kultúrájukba születtél. (tehát az állampolgárság szerintem ide kevés.)

2011. febr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

"Amíg nem lennének területi követelések, nem akarnának trák nyelvű iskolákat, satöbbi, addig nem törődne velük az adott ország. Utána meg ugyanaz lenne, mint a magyar kisebbséggel a szomszéd országokban."


Nem is ilyen törekvésekre gondoltam.:P Amúgy mi lenne? Elnyomás?:O mégis miért?


Amúgy a kultúra nem minden, mert át lehet venni más nép kultúráját, sőt szerintem pl a magyarok közül sokan sincsenek tökéletesen tisztába a hagyományokkal. Genetikai hovatartozás meg felesleges, mivel minden nép genetikailag igen vegyes.

A nyelv sem kérdés szerintem, nem muszály tökéletesen beszélni egy nyelvet ahhoz hogy az adott néphez "tartozzon" az ember.:)

2011. febr. 5. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:

"A nyelv sem kérdés szerintem, nem MUSZÁLY tökéletesen beszélni egy nyelvet ahhoz hogy az adott néphez "tartozzon" az ember.:)"


Igazad van, pont most bizonyítottad be a tételedet:D Látványos demonstráció!


(Bocs, nem lehetett kihagyni:D)

2011. febr. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincsenek kihalt népek. Egy nép sem halt ki, hanem felszívódott a többi népbe. Gótok a mai napig élnek, csak ma kasztíliai spanyolnak hívod őket. Trákok is élnek, csak ma szerbnek, bulgárnak, macedónnak hívod őket. Avarok is léteznek, ők a mai magyarság 1-2%-os mongoloid elemei.

Tehát nem kell feltámasztani semmilyen népet, mert a legtöbb népe egyáltalán nem halt ki, a génjeivel beépült a következő népbe.

2011. febr. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egy kicsit aggódnék, ha pont a trákok kelnének életre. Tudomásom szerint - de javítsatok ki, ha rosszul tudom - ők a ma élő románok ősei voltak.
2011. febr. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen, rosszul tudod, a trák egy kultúrkör, így legfeljebb arról lehet beszélni, hogy a mai románok egyik komponense, de nem kizárólag a trákok voltak azok, a trákok sokkal inkább jellemzőek a délszlávokra mintsem a románokra
2011. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi!
2011. febr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!