Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van e létjogosultsága a férfi...

Van e létjogosultsága a férfi emancipáció kérdésének?

Figyelt kérdés
Próbáltam kategorizálni a kérdést, de nem tudtam. Férfiak/fiúk, milyen hátrányos megkülönböztetéssel találkoztatok a hímnemű kárára? Van-e ilyen? (gondolok olyasmire, hogy belépőt kellett fizetni, de nőnek nem, vagy munkahelyre nem vettek fel, ésatöbbi) A női emancipációnak van értelme? Előnyösebb helyzetben vannak-e a nők/férfiak?
2011. febr. 3. 10:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Szép volt 77-es, de sajna igaz is.
2011. febr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hmm, nagyon érdekes kérdést vetettél fel...


OFF


Ez az egész folyamat annak az eredménye, hogy a nők nagyon sokáig el voltak nyomva. Sokáig nem volt szabad döntési lehetőségük, az apa vagy a férj volt, aki döntött helyettük/róluk, tehát úgymond másodlagosak voltak.


Később, mikor már dolgozhattak, akkor a munkában is megnyilvánult ez, kevesebbet kerestek ugyanolyan munkáért (sokszor magaasabb végzettséggel is) + nehezebben tudtak előrejutni karrierben.


Ezek a "sérelmek" olyannyira rányomták a bélyegüket a női történelemre, hogy sok nő még ma sem képes elszakadni ezektől. Holott szerintem már szó sincs a nők elnyomásáról.


ON:


Sőt, lassan nekik már több mindent lehet, mint a pasekoknak. Mert őket jobban védik, jobban félnek "kikezdeni" velük, mert akkor azzal jönnek, hogy "mert nő vagyok?", "nem kezelnek egyenlően", "sértik a jogaimat".

Az egyenlőség megszűntetését célzó akciókkal végülis nem szűnt meg az egyenlőség, csak átformálódott. Vagyis még nem ilyen komoly a helyzet szerintem, de tény, hogy a nők több védettséget élveznek, és ha további kedvezményeket kapnak, akkor már a másik nem kerül hátrányba.


Ez nem feltétlen a nők hibája, mert általában, ha valakit sokáig elnyomnak, akkor utána sokkal erősebben áll ki az érdekeiért, és hajlamos túlzásokba esni.

Mondjuk azt nem értem, hogy 16 éves plázalánykák és társaik miért beszélnek elnyomásról, meg férfifölényről, mikor szerintem életükben nem tapasztaltak ilyet, a mai nők azért már nincsenek elnyomva, vagy ha igen, tehetnek ellene....de ez már más téma.


A férfiak meg, ha elnyomva érzik magukat, miért nem tesznek ellene? Ők soha nem voltak elnyomva (na jó, a matriarchális társadalmakat most ne számoljuk ide), nincs kialakult hagyománya annak, hogy tűrjenek. Ha valami nem tetszik, akkor a nagy és erős férfi lépjen fel ellene.


Fogamzásgátló... ez nem tudom, mennyire tartozik ide, hiszen azt a nők általában nem egyedül szedik, tehát mindkét fél örömére szolgál a dolog, sőt gyakran a pasi miatt kell, mert nem szeret kesztyűben fürödni.


Nem lesz olyan, hogy a nő fut a pasi után, mert ilyen már van. Hidd el, egy nő is elég sokat tesz érte, hogy "pasit fogjon" magának, mégha ez nem is olyan látványos, mint amikor a pasi csajozik. Ezt is nevezhetjük futásnak végülis, és egyébként is egyre több nő kezdeményez a pasiknál, hogy legyen valami...

Alapvetően szerintem a nemek társadalomban betöltött szerepe kezd felborulni, de ez megint egy másik, hosszú téma lenne.


Első voltam, azt hiszem.

2011. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hú, bassz..s, egy oldalnyi választ írtam? :D Nem akartam, csak elkapott a lendület, bocsi! :D
2011. febr. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!