Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mitől lesz irodalom egy könyv?

Mitől lesz irodalom egy könyv?

Figyelt kérdés
Egyszerű kérdésnek tűnik, de nem az. Miért nem irodalom a Szikraváros, és miért nem szépirodalom Fekete István regényei?
2011. febr. 1. 10:22
 1/8 anonim ***** válasza:
A kérdés fogós, de azt nem vágom, miért ne lenne Fekete István munkássága szépirodalom... ez nekem új.
2011. febr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az irodalmi kánon kiválasztása folyamatos. Lásd Kertész Imre - Sorstalanság. Azt, hogy mi kerül ide irodalom tudósok és más nagy fejesek döntik el.
2011. febr. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elsőnek, legalábbis a középiskolai magyartanárom szerint nem az. Mindig mondta nekünk, hogy "Gyerekek, nem olvastok szépirodalmat". Erre én mondtam, hogy Fekete István olvasok, hát az nem szépirodalom szerinte. Vajon mit szeretett volna hallani? Homéroszt?
2011. febr. 1. 11:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szerette Fekete Istvánt, de (szerintem) ő kifejezetten szépirodalmi szerző. Amúgy a középiskolai magyartanárokra nem is nagyon szabad orákulumként tekinteni, ne adj erre a véleményére sem.


Amúgy gondolkoztam a válaszon idő közben, de a második válaszolónak igaza van: a kanonizáció számít. Érdekes besorolásokon mehetnek át a könyvek, mire bekerülnek a szépirodalom kategóriába.

2011. febr. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Remekek az előző válaszok! Annyit hozzátennék, hogy ez nem mindig hiteles. Pl. Jane Austen szépirodalomnak számít, szerintem meg csak egy kellemes ki ponyva. De pl. Merle írásai nem szépirodalmak, de szerintem, lehetnének azok.
2011. febr. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Daniel Keyes ponyvának számít? Elbizonytalanodtam.
2011. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Magyar fakultációs vagyok, és a magyar tanárom azt mondja, jövőre sok kortárs dolgot fogunk olvasni, és olyasmit is elismer szépirodalomnak, amit átlagos magyarórán nem (azért ne a HP-re, meg a Twilight-ra gondolj).

Szerintem ha az író már meghalt, az nem árt. Nem viccből mondom, hanem komolyan. Persze kortárs is van, nem tudom, ha valami bestseller, akkor tuti nem szépirodalom. Nem szerintem, hanem a világ szerint. Főleg az ifjúsági irodalomban. Ott aztán ez pláne igaz.

2011. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Apukám szerint Rejtő Jenő könyvet olvasni az ő korában nem volt egy művelt dolog. Pár éve az irodalom tanárom betette az ajánlott olvasmányok közé....
2011. márc. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!