Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen az élet egy ilyen...

Milyen az élet egy ilyen luxushajón?

Figyelt kérdés

Már a látványa is mellbevágó nekem, de az döbbentett meg igazán, hogy 800 fős személyzet kísért 2500 utast. Mit csinál az a rengeteg személyzet, mik a szolgáltatásaik? Mennyibe kerül egy ilyen utazás? Kik az utasok? Öregek, fiatalok, vegyes? Nem unalmas 12 napig ott élni? vagy kikötnek közben itt-ott?


[link]


2010. dec. 14. 19:56
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
A válaszokat nem tom, de baszod, ha nekem ilyenre lenen pénzem....
2010. dec. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is azért kell annyi személyzet, mert nem mindenki dolgozik egyszerre, hanem váltott műszakokban, hiszen a nap 24 órájában rendelkezésükre kell állniuk a vendégeknek. Egyszerre maximum 251 ember szolgál ki több ezer embert. Ebben persze benne van a műszaki gárda, a takarító, a felszolgáló és a konyhai személyzet is. Az élet pedig az utasoknak pazar, a személyzenek pedig lélekölő.
2010. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én melóztam már ilyenen nyáron :) A 800 főből egy h váltott műszakokkal dolgoznak, a másik h ezeken pl. minden este van vmi műsor török tánc kígyókkal meg szabadulóművész meg anyámkínja amire persze külön-külön fellépők meg gárda kell.

(Bár alacsony költségvetésnél láttam már olyat h ugyanaz volt a vietnami táncos mint két nappal később a mexikói :)

Meg ugye egy ilyen hajót rengetegen takarítanak karbantartják, egészségügyi ellátás masszázs stb. meg az utasokat kiszolgálni van legalább 5 bár egy ilyenen pl. Szal összejön az a 800. Folyamatosan van kaja és mindig legalább 20-30 fogás (reggeli tízórai ebéd uzsi vacsi, utána buli a hajón).


Szal eltelik az a 12 nap, nehogy azt hidd :) 12 nap még nem is sok, vannak 1 hónapos utak is. Meg közben kiszállnak napközben megnéznek 1-1 várost látványosságot stb. Eltelik gyorsan.


Főleg öregek vannak rajta de nem ritkák a családok sem. Egyébként persze drága egy ilyen út de azért nem olyan VESZETT drága. Legalább is én többnek gondoltam volna.

2010. dec. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mármint nem 20-30 fogás, hanem 20-30 féle kaja van egyszerre :) Egy alkalommal.


Ja amúgy hozzátenném h a mexikói-vietnami táncos hölgy egyébként műsoron kívül takarított :) Tehát meg lehet ezt úszni olcsóbban is, kevesebb személyzettel de a jobb helyeken azért adnak erre.

2010. dec. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem olyan drága nem fedi a valóságot. Azt olvastam, hogy 1-1,5 milla /hó/fő amit nem mondanék olcsónak de még számomra megfizethetőnek sem.
2010. dec. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen a 23.10-et. Én is minimum 1 milla körül saccoltam egy ilyen kéthetes kimozdulást. Össze tudnám rá kuporgatni a pénzt, de annyira nem érdekel. Menjen az, aki 1-2 hét alatt megkeresi, bár nekem ez a bezártság akkor se nagyon tetszene.
2010. dec. 15. 17:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!