Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ciki a fiatalok körében...

Miért ciki a fiatalok körében az olvasás, művelődés?

Figyelt kérdés

Már elegem van belőle, hogy az osztálytársaim strébernek neveznek, csak mert el szoktam olvasni a kötelező olvasmányokat és olyan könyveket is, amik nem kötelezőek, csak érdekelnek. Folyton cikiznek, kinevetnek, ha jelentkezem órán vagy ha megdicsér a tanár, mert pl. jó lett a dogám. Egymásnak meg fennhangon dicsekednek, ha egyest kaptak valamiből, meg folyton mondogatják, hogy nagy ívben lesz@rják az iskolát. Miért van ez?

Azt értem, hogy aki nem cigizik meg nem iszik alkoholt, azt azért tartják cikinek, mert nem "felnőttes", de az miért ciki, ha valaki rendesen tanul és olvas? Az nem felnőttes, ha valaki művelt?


2010. nov. 25. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Ma menő bukónak lenni és tudatlannak. Ennyi.

Nem tudom, miért olyan fontos, hogy más mit gondol rólad. Talán adsz a véleményükre, vagy rájuk hallgatsz? Szerintem nem, de akkor meg miért zavar? Nem értelek.

2010. nov. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Mivel suliba jársz tudnod kéne h mindig is lesz rosszakaród. Senkisem 1forma éppen ezért vannak a lehúzások. Ha látják h jó vagy próbálnak a maguk szintjére húzni.


Én is lesz*rom a sulit nem is tudom mikor voltam utoljára talán 1hete. De nekem eszembe nem jutna a másikat magammal rántani.

18/F

2010. nov. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Nem ciki, te jársz hülye iskolába.
2010. nov. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Az ilyen fiatalokból lesznek a minibálbérért dolgozó, érettségi nélküli, fiatalkorát elbulizó munkások.

Akik meg rájönnek, hogy tanulni,művelődni hosszútávon kifizetődő azokból a legtöbb esetben normális körülmények között élő felnőttek lesznek, akik hasznosak a társadalomnak.

A röhejes pedig, hogy az előbbiek rá sem jönnek hol cseszték el:)

2010. nov. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

1. Mindig az a ciki, illetve menő, amit a nagyhangúak, népszerűek annak titulálnak. Ha ők, nem tanulnak, nem olvasnak, akkor ezek ciki dolgok lesznek.


2. Akinek a tanulás nem megy, és/vagy nem elég műveltek azok azzal kompenzálnak, hogy csoportokba verődve bíztatják egymást, hogy a tanulás hülyeség is...

És csoportokhoz tartozni mindenki szeret, így ez az álláspont lesz a menő.


És máris kész az ördögi kör.

2010. nov. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

ezzel nincs semmi baj, ilyen koromban én sem nagyon olvasgattam, hanem mentem ki a többiekkel focizni, csavarogni, csajozni meg ilyenek, őket is meg lehet érteni:)

viszont ettől függetlenül nem kellene bunkónak lenniük veled, csak tudod ez is csapatba tartozást erősíti, hogy aki nincs benne, máshogy gondolkodik, azt cikizzük; majd kinövik

2010. nov. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tudom mi a legrosszabb? Nem csak a te korosztályodban számít mindez cikinek. Én most vagyok a főiskolán végzős, aki eddig megtudta, hogy szeretek olvasni, szoktam is rendszeresen, ráadásul szépirodalmat az mind furcsán nézett rám. Volt aki még le is hülyézett.

Sajnos manapság ilyen a világ.

2010. nov. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Milyen iskolába jársz?

Az én osztályomban a diákok 90 % szokott olvasni szabadidejében, és senki nem tartja itt cikinek, ha valaki szeret olvasni.

2010. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 ameron válasza:

Az oszályombban van egy csoport retardált és eddig mindenből karójuk van zavarják az órákat és tisztára mintha analfabéták lennének, de cigiznek és piálnak.

Én aki már a másod szakmályát szeretné megszerezni ez baromi idegesítő és szerintem az ilyennel nem kell foglalkozni de ha már nagyon idegesít mond azt hogy ha már felnőttél akk emberszámba veszlek.

2010. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
Én közgazdasági iskolába jártam, velem is gúnyolódtak, de inkább a "menők". Nem tudom mi van velük, de én a lelkem is kitanultam, és munkát most nem találok. Akiről viszont van infóm, mind alá tolták a munkát a családtagok, barátok.
2010. nov. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!