Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » 2-3 ezer év múlva mit találnak...

2-3 ezer év múlva mit találnak rólunk a régészek?

Figyelt kérdés

Vajon ha lesz még régészet (meg emberiség és civilizáció), mit fognak rólunk találni 2-3 ezer év múlva? Egyáltalán hol? Most ugye óriási probléma az ókológiai lábnyomunk, rengeteg a szemét. Vajon akkor majd egy mostani szeméttelep régészeti kincsesbánya lesz?

Mi marad a mostani modern, égig érő épületcsodákból? Csak fényképek? Egyáltalán meddig áll el (?) egy fénykép?

Vajon mi marad fenn a hatalmas digitális adathalmazból, amit pár évtized alatt létrehoztunk? Folyamatosan lesz mentve az újabb és újabb generációs adathordozókra? Vagy elveszik?

Mi maradna fenn, ha egy óriási, globális digitális malőr során minden törlődne? Elveszne rengeteg film, zene, művészeti alkotások. Mi maradna meg a mai emberek műveiből?

Vajon lesz olyan alkotó, akit ma nem értékelünk, és 100-200 év múlva fogják isteníteni? Esetleg a mai kor tehetséges műkedvelői, akiknek jelenleg nincs elég hátszele, hogy elinduljon?


(Te se tudsz aludni, mert hülyeségeken kattog az agyad, ugye?)



jan. 18. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább a műanyag hulladékainkról leszünk ismertek. Ezekből sok tárgy rekonstruálható lesz - még ha a gépek nem is fognak működni. Hacsak rá nem szabadítunk műanyagevő baktériumokat, mert akkor a műanyag elbomlik.

Meg fog maradni a beton is; belőle a fémszálak eltűnhetnek, de vegyelemzéssel kimutatható, hogy mi volt bennük.

A fényképek egy része megmarad, de sok minden elvész. Az újságpapírokat például nem úgy készítik, hogy nagyon sokáig fennmaradjanak. A papír élettartamát legfeljebb pár száz évre teszik, a dédunokád esetleg még gyönyörködhet a te gyermekkori rajzaidban, festményeidben. A fényképek kifakulhatnak.

A digitális malőr esetén csak az maradna meg, ami le lett mentve, és nagyon sok minden nincs. Az internet újjáépítése után sokkal szegényebb lenne, mint a malőr előtt.

Ami az adathordozókat illeti: a legnagyobb veszélyt nem a túlélésük jelenti, hiszen megfelelő helyen tárolva nagyon sokáig megőrzik az adatokat. A probléma az olvasásuk lesz, például melyik modern számítógép tud hajlékony lemezt olvasni?

jan. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Amit 20 éve flopin tároltunk, azt átmásoltuk cd-re, aztán pendrive-ra, tehát ami fontos, azt olvashatóvá, elérhetővé tettük. Ki tudja, hogy mi lesz a következő fejezet.

jan. 19. 09:23
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:
Ami tényleg sokáig bírja az valójában nagyon kevés dolog és azok olyanok, mint az üveg, kerámia és kő. Arany és platina, meg az ásványokból készült dolgok (ékszerek és szobrok, stb).
jan. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:
Az időtávod persze nem annyira sok és még maradnának dolgok, de nem lennének olyanok, mint új korukban.
jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!