Szerintetek mi lesz a jellemző az emberiség kultúrájára párszáz év múlva?
-Eltűnhetnek a nyelvek és kialakul egy közös nyelv, amit mindenki használ?
-Eltűnnek az egyházak?
-Mi lesz a jellemző az étkezésünkre és az életmódunkra?
-Milyen új technikai vívmányokra számítotok?
Nincs rossz válasz, hisz ez csak fantázia.
Nagyon sok nyelv lesz, ugyanúgy, ahogy valaha az őskorban volt, meg ahogy ma is egyes mai törzsi társadalmakban kiemelkedően magas a nyelvek sűrűsége egy adott területen. Pápua-Új Guniea és Dél-Amerika
a legdiverzebb vidék ma nyelvileg, sőt, ha azt nézzük, hogy hány nyelv*család* él egy-egy adott területen (tehát pl. az összes indoeurópai nyelv együtt is csak egyetlenegynek számítana), akkor is Pápua-Új Guinea viszi a pálmát. Többszáz nyelv van, és nyelvcsaládonként számlva is van 60-80.
A nyelvek meg olyasfajta furcsán bonyolult, mármár algebrai kihívásokat idéző, nehéz nyelvek lesznek, mint ma az eszkimó meg a csukcs meg a pápua. De persze lesznek azért más jellegű nyelvek is, logikusak is mint a lojban, de ezekből is több lesz.
Hasonlóképp nagyon magas lesz az egyes helyi kultúrák száma is, hasonlóféle egyedi vallásokkal, mint ahogy a régmúltban a természeti népeknél volt, viszont ezekben az közös lesz, hogy mindegyik erősen kötődik a helyi természetrajzi viszonyokhoz.
A társadalmi rend valamiféle furcsa, régi-új kommunizmus lesz, de igazából nem is nagyon fog hasonlítani a ma megszokott fogalmakra, inkább kissé olyan lesz, mitnha valaki a legősibb természeti népek rendszereit próbálná valalmiféel matematikai általánosítáással alkalmazni a mai kor kihívásaira. A jó dolgok mind meg lesznek őrizve (szerves, jól integrált társadalom megléte, elidegenedés, elmagáányosodás hiánya, szegénység, leszakadó reétegek hiánya), de a tudomány, a természet iránti kíváncsiság továbbra is töretlenül fog folyni, a matematika, fizika olyan lesz, mint ma, csak még fejlettebb.
Még azt tenném hozzá, hogy más bolygókon a fejlett idegenek tulajdonképp pont ezt az utat járták be. Náluk nem volt osztálytársadalom, se rabszolgaság, se poletaritásus, se szegénység, hanem náluk a természeti népek, társadalmi igazsgátalanságok nélkül, talán valamivel lasabban, de sokkal varratmentesebben mentek át fokozatosan a szuperfejlett társadalmakba. Ott ezek teljesen folyamatos kulturális vonalat ápolnak. Olyasféle lesz, mint nálunk ez:
ahogy a cikkben egy 37 000 éves mítoszra még ma is élő nép emlékezik vissza, úgy van a fejlett idegeneknél is, csak ott ez nem különlegesség, hanem ez az általános, ott minen népnél kimaradt a rabszolgaság, gyarmatosítás, jobbágyság, kaptializmus, és náluk a legősibb gyűjtögető múlt teljesen töretlen vonalon húzódik végig a fejeltt matematikájú legfeljettebb találmányok koráig, úgy, hogy mindvégig egyenlőségben és természetközeli módon éltek, megtrtották egyedi nyelveik , hiedelemvilágaik sokféleségét is, és az egységet nem gyarmatositással érték el, hanem fejlett matematikájuk révén közösen alakitottak ki fokozatosan valamiféle olyan általánositásokat, elvonatkoztatásokat, amelyekkel össze tudták kötögetni egymás kultúráit egy nagy hálózattá.
Majd nálunk is ez lesz, és akkor fel is vehetjük velük is a kapcsolatot.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!