Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Portugáliában magasabb az...

Portugáliában magasabb az életszínvonal mint itthon? Pozitívabbak az emberek? Összességében élhetőbb országnak tartjátok mint Magyarország?

Figyelt kérdés

Régebben azt olvastam, hogy az átlag európai országokhoz képest Portugália viszonylag szegény…


Valahogy én azt érzem, hogy maximum a nyugat-európai országokhoz képest lehet szegény.



tegnap 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kb. az a helyzet, mint máshol. Attól függ, hogy mihez értesz és milyen munkát keresel. Elég nehéz ott munkát találni. Kivéve, ha valami hiányszakmád van, vagy ha bevállalsz nem túl jó munkákat.

Pozitív annak lesz, aki szereti azt a fajta déli, latin lazaságot. Nekem turistaként nagyon tetszett, voltam már többször is, több helyen. De nem szeretnék ott élni.

tegnap 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

èn itt élek majdnem 7 éve.

Valamivel jobb, mint Magyarország, de nem sokkal, Nyugat-Európától viszont határozottan rosszabb. Fontos tudni, hogy ide nem meggazdagodni jönnek. Viszont ki lehet fogni jol fizeto allasokat, foleg IT teruleten. Az eletszinvonal az orszag adottsagai miatt nagyon jo. Ugy ertem, ha nem arra torekszel, hogy jo kocsid, nagy hazad, meg markas cuccaid legyenek. Az eghajlat, az ocean, a jo kaja, a nyugalom, ezek mind ingyen vannak, es nagyon-nagyon sokat dobnak az eletszinvalon, sokan pont emiatt jonnek ide. A masik, hogy egyre tobb gazdag kulfoldi fedezi fel Portugaliat, USA-bol, Nemetorszagbol, UK-bol, Franciabol koltoznek ide nagyon sokan, gazdag nyugdijasok, vagy jol kereso digitalis nomadok, akik teljesen abszurd mertekben verik fel az ingatlan es alberlet arakat, emiatt nagyon komoly lakhatasi valsag van. (Lisszabonban es kornyeken nem talalni mar albit 1000-1200 EUR alatt, holott a minimalber 800 EUR korul van).

Szoval vannak itt is problemaok boven, de en szemely szerint nem panaszkodom. Egy multiceg helyi kirendeltsegenel dolgozom IT teruleten, 100%-ban remote, jobban fizet, mint az atlag, es parom fizetesevel egyutt eleg jol kijovunk. Fontos az angol nyelvtudas: vicces, de tobbre mesz, mintha azt beszeled es nem a portugal. Nagyon sok IT ceg helyezte at ide az europai bazisat, akiknek az a fontos, hogy angolul beszelj, ezert nagyon sok expat-ot alkalmaznak.

Az emberek viszont valtozo: az a tapasztalatom, hogy videken imadnivaloak, Lisszabonban es kornyeken mufurcak es bunkok. Elegge xenofobok, nem szeretik a brazil, afrikai bevandorlokat, holott ok viszik el a hatukon az orszag gazdasagat. Ellenben, nem utik bele az orrukat mas dolgaba: ha rozsaszin hajjal akarsz vegig setalni az utcan, senki nem fog beszolni, tiszteleben tartjak azt, ahogy eled az eleted. A portugal kaja nalam No.1, az egyik legjobb Europaban az olasz mellett: friss, jo minosegu, es izeletes. Szoval vannak prok es kontrak, szoktam bosszankodni sok mindenen, de szeretek itt elni nagyon.

tegnap 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, mindkettőtöknek ment a pont!


#2.


Nagyon köszi, nagyon hasznos dolgokat írtál…


Előbb írtam egy hosszú kommentet, de inkább nem küldtem be, mert túl sok személyes és felesleges infót írtam bele.


Az érdekes, hogy az angol hasznosabb mint a portugál, mert azt hallom ismerősöktől, hogy Németországban és Franciaországban akármilyen jól beszélsz angolul és hiába beszélnek nagy arányban Ők is angolul, attólmég elvárják hogy a bevándorlók megtanulják a nyelvüket.

tegnap 11:07
 4/4 anonim válasza:
100%

2-es vagyok.

Elvarjak itt is, persze. De munkakereses szempontjábol elonyosebb, ha az angolt beszeled, mint a portugalt. Sok Braziliabol idetelepult ismerosom/baratom van, akik anyanyelvkent nyilvan beszelik a (brazil) portugalt, de az angolt nem. Nem tudnak bekerulni multikhoz emiatt, es leragadnak ilyen felszolgalo, pultos jellegu munkaknal, hiaba jol kepzettek, de az angol kell. A mindennapi elethez nyilvan jo ha beszeled a portugal, de a helyiek eleg jol beszelik az angolt, igy ezzel sincs tul nagy problema.

tegnap 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!