Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Írtam egy verset egy könyvről....

Írtam egy verset egy könyvről. Kérlek, ha valaki ért hozzá, elmondaná a véleményét?

Figyelt kérdés

Oly távolinak tűnsz,

Mégis, mintha látszanál.

Még egy dobbanás, s eltűnsz,

Szívemben űr, a gyász.


Gyász, mely elvakít,

Szív, mely már nem kalapál.

Lényem, kit eltaszít,

Ki angyalok közt szárnyalál.


Kedves, drága vágyak,

Véges idő, álomba ringat.

Bárcsak egyszer láthatnálak,

Újra, nem csak álmaimban.

(Az Időutazó felesége)



#vers #elemzés #Az Időutazó felesége #The time travelers wife
tegnap 10:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem találsz rímeket, akkor inkább ne erőltesd.
tegnap 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Ez mitől vers? Milyen a verselése?
tegnap 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kereszt rím? Nem tudom, hogy így hívják-e, de valami a-b. Valószínüleg nem írtam jól. Sajnos sosem tanultam irodalmat.( külföldön élek, ott pedig nem hogy magyar irodalom nincs, kb semmilyen. Legalábbis az iskolákban, ahova jártam)
ma 06:26
 4/4 anonim ***** válasza:

#3: most minek mentegetőzöl? Teljesen mindegy, hogy tudod-e a nevét, neked érezned kell, hogy jól hangzik-e.


És nem a rím típusával van gond, hanem hogy a páros sorok rímjei az első és harmadik versszakban nagyon rosszak, a második versszakban úgy lesz jó, hogy kitalász egy szőt.


A páratlan sorok rímjei meg többnyire ragrímek.

ma 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!