Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért mondják azt hogy egy...

Miért mondják azt hogy egy sör nem sör, meg hogy az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 22:38
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Mert az egyik legalkoholistább ország vagyunk Európában, ahol büszkeség ha vedel az ember, és még megsértődnek, lebziznak a kertipartin, hogyha te nem iszol.
tegnapelőtt 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hazank a 4. helyen all az alkoholistak aranyat tekintve a vilagranglistan.

Igy nem meglepo modon ennek a ket "közmondasnak" az eredete az alkoholistaktol jon. Egy sör nem sör. = igyál többet, igyal amennyit csak akarsz, mert az ugy jó (alkeszeknek egy sor nem eleg a berugashoz es felmentik magukat es masokat is azzal, hogy nyugodtan igyanak csak tovabb).

Az alkoholmentes sor meg egy lepes a gumino fele,azert mondjak, mert lenezik azokat, akik nem az alkoholert isszak a sort es pl. igy egy alkoholt fogyaszto tarsasagbol kilognak. Az alkeszok nem birjak elviselni, ha valaki nem tart veluk az ivasban vagy epp az alkoholmentes sor ivasat ugy tekintik, mintha azzal az illeto rejtetten azt uzenne, hogy nincs akaraterejuk megallni, hogy ne igyanak. Ezert inkab tamadnak es viccesen fikazzak az alkoholmentes sort ivokat.

Ha lenne alkoholmentes bor, akkor hamar lenne azokra is hasonlo mondas:-).


Ha teged cikiznek ilyenekkel vagy rajtad humorkodnak ne dolj be. En szemely szerint utalom ezeket az agyatlan alkoholizmust befogado/elfpgado/partolo vicc3snek szant siralmas mondasokat.


(pedig fogyasztok en is alkoholt, de ilyen idiota szoveget sose eresztettem meg senki fele)

tegnapelőtt 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista matek. Egy sör nem sör, két sör = egy sör. Na de, ugye, egy sör az nem sör... :)
tegnap 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mert sokan büszkék arra, hogy alkeszek.
tegnap 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

@2

"Ha lenne alkoholmentes bor, akkor hamar lenne azokra is hasonlo mondas:-)."

[link]


Lehet gondolkodni azokon a mondásokon :)

tegnap 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy sör nem sör.

Két sör;fél sör.

Négy sör;egy sör.

tegnap 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezért szoktam egyedül vedelni inkább, höhö
tegnap 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mert egy sör tényleg nem sör. Ha már sörözök megiszok 3-at 4-et. Ha tudom, hogy csak egyet ihatok meg akkor inkább iszok mást. Le lehet alkeszozni, nem izgat. Az alkoholmentes meg csak valami semmitlen helyettesítő cucc, mint a guminő az igazi helyett. És még az íze és a szaga is xar. Vagy mint a koffeinmentes kávé.
tegnap 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 2*Sü ***** válasza:
79%

Az elmúlt 2 hétben egy alkalommal ittam alkoholt. Méghozzá sört. De akkor már rögtön hármat. A fene tudja, hogy hogy is van ez, de pálinkából volt már, hogy csak egy felest ittam meg. Borból is volt már nem egyszer, hogy csak egy pohárral ittam. De egy sör valahogy kíván egy másodikat is. Sörből maximum akkor ittam egyet, ha nem volt lehetőség meginni egy másodikat. Nyilván társaságban a sörözés az egy olyan alkalom, amikor hosszabb időt töltünk együtt, ott könnyen el lehet jutni háromig vagy tovább a számolásban akkor is, ha az ember nem tűzi ki célul a lerészegedést. És ha négy óra alatt megiszol három sört, nem is fogsz lerészegedni.


Az alkoholmentes sör és a guminő analógia nálam is megállja a helyét. A guminő nem helyettesíti a szeretkezést. Önkielégítéshez meg felesleges, csak körülményesebbé teszi a dolgot. A guminő olyan dolgot akarna helyettesíteni, amit ténylegesen nem helyettesít, viszont több hátránya van, mint előnye. Ha sört akarok inni, akkor sört iszom. Ha nem akarok, vagy nem ihatok sört, akkor az alkoholmentes sör nekem nem alternatíva. Nem finom. A koffeinmentes kávé sem az igazi, de még mindig jobb alternatívája a kávénak, mint amennyire alternatívája a sörnek az alkoholmentes sör. Nem csak az alkohol hiányzik belőle, hanem olyan ízkomponensek, amitől a sör finommá válik. Van egy csomó eleve finom édes, nem édes alkoholmentes ital, a baracklétől, limonádétól kezdve a paradicsomleven és tonikon keresztül a tejig vagy a szódiáig. Bármelyiket előbb támad kedvem meginni, mint az alkoholmentes sört.

tegnap 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

A sört nem szeretem, baromi büdös és baromi rossz íze van.


A Cherry Cola. NA az már valami!

tegnap 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!