Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért fizetősek a nyilvános wc-k?

Miért fizetősek a nyilvános wc-k?

Figyelt kérdés

Régen nem jártam már a westendben de most elmentem és láttam hogy már ott is fizetős, úgy emlékszem hogy 1-2 éve még ingyenes volt. Voltak olyan plázák ahol becsületkassza volt de lehet azóta ez is megszűnt és átalakult pénzbedobós automatává.

Miért van az hogy az amerikaiak megtudják oldani hogy mindenhol legyen ingyenes wc de az európaiak ott huzzák le az embert pénzzel ahol tudják?

USA-ban bármely parkban, üzletben, plázában ingyenes a wc.

Magyarországon már a forgalmasabb benzinkutaknál is pénzt kell bedobni hogy elmehess a wc-re.

A pláza nem tudja a wc költséget az üzletbérlésbe belekalkulálni? a város nem tudja finanszírozni a turistáinak az utcai nyílvános wc-ket?

Helyette őrt alkalmaznak aki figyel hogy fizetés nélkül senki ne menjen be mert pl westendnél scanneres kapu van de ha nem figyelne az őr akkor 1 jeggyel 3-an bemennének.


tegnap 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
59%

Egyrészt pénz szerzés, másrészt így talán nem mennek be összemocskolni.

A mosdó használat olyan dolog ami mindenkinek járna, de voltam már bent olyan helyen ahol a folyosóra dobták ki a mocskos fehérneműt(volt szemetes is)vagy éppen többen voltak egy fülkében (csak a lábakat láttam), gondolom nem beszélgetni mentek be, ahhoz van jobb hely egy plázában.

Talán egy szép napon megtanulják az emberek, hogy ne úgy hagyják ott maguk után a mosdót, mintha egy állat csorda járt volna ott és lehetnek ingyenes mosdók

tegnap 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Bevett szokás ez


De amúgy meg a magyar ott húzza le a másikat, ahol csak tudja, lásd: fizess a nejlonzacsiért, +50 ft a visszaváltható flakonos üdítőkért, helyjegy a helyközi buszokra, fizetsz azért, hogy a saját lakásod leparkold a kocsit stb.

tegnap 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
*előtt
tegnap 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már plázában mikor még nem kellett fizetni, meg utána is, mikor már kellett. A wc "tiszasága" nem változott. Nekik se sokat hoz a konyhára az a jelképes 100 ft-os összeg, viszont kellemetlen dolog ha nincs 1 százasod, és gyorsan kell wc-re menni.
tegnap 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
És ingyen takarítják a WC-t, meg ingyen kerül bele papír, stb?
tegnap 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%

5


Ennyi erővel villanyszámla hozzájárulást is kérhetnének a plázák 😂

tegnap 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Most a legtobb kisebb boltban vagy gyorsetteremben koddal tudsz ingyen wc-re menni, de a kodok tobbnyire evekig ugyanazok. A kodokkal a hajlektalanokat akarjak mintegy kizarni (tobb-kevesebb sikerrel).

A parkokban, autopalyaknal, nagyobb plazakban tovabbra is ingyenesek es nyitottak, es kb 6 orankent (de legalabb naponta 2x) takaritjak es feltoltik szappannal, wc papirral.

A szervezet "harcan" kivul (ami a linkben van), a varosok arra is rajottek, hogy egyszerubb fenntartani egy ingyenes nyilvanos wc-t, mint random helyekrol feltakaritani a hugyot es a szrt, vagy potolni a feltort zarat. De peldaul LA belvarosaban van egy szinten ingyenes nyilvanos wc, ahol minden egyes ember utan bemegy egy takarito es takarit-fertotlenit.

tegnap 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

6

ne adj tippeket, mert még a végén megteszik...😂😂😂

tegnap 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!