Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az amerikai feketék közt...

Az amerikai feketék közt melyek a tipikus vezetéknevek?

Figyelt kérdés
Mint például itthon a romáknál a Lakatos, Sárközi, Berki, Oláh stb.

aug. 11. 21:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nézd meg az NBA ide vonatkozó játékosait.
aug. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
O Neil
aug. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

African-Americans still reflect those English surnames. The top five surnames remain


Williams, Johnson, Smith, Jones, and Brown.

aug. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Kb. azok a leggyakoribbak, mint a fehér népesség közt.

Abból adódóan, hogy a rabszolgák mindig a gazdájuk nevét kapták.

Ha volt egy Smith nevű embernek egy Will nevű rabszolgája, akkor a tulajdoni lapon (nem tudom, mi volt a papír hivatalos neve) az szerepelt, hogy Will Smith.

Ha a gazdája eladta egy Johnson nevű embernek, akkor a rabszolgát onnantól Will Johnsonnak nevezték.

A rabszolga-felszabadítás után a többség megtartotta az utolsó nevét. Néhányan vettek fel új nevet, pl. Freeman, ez pl. aránylag gyakori köztük, a kevés olyan név egyike, ami direkt a feketékre jellemző. De ezt sokan még abban az időben vették fel, amikor még volt rabszolgaság, és ezzel jelezték a dokumentumjaikban, hogy ők bizony szabad emberek.

Akik szabad afrikaiként önszántukból költöztek be azóta, azok nevei pedig Amerikában ritkának számítanak.

aug. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Vezetéknévről nehéz őket felismerni de főleg angol eredetű vezetéknevük van. Olyan is van akinek pl ír neve van pl McCann mert a felmenője egy ír származásúnak a szolgája volt és a szolgák a gazdáik nevét kapták.

Viszont lengyel sky-re végződő vezetéknevű feketével még nem találkoztam, se magyarral de még spanyol nevűt sem lehet nagyon látni.


Inkább a keresztnevükről lehet őket felismerni mert olyan neveket használnak amit egy fehér soha nem adna a gyerekénel

aug. 14. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen a "fura",nem átlagos keresztnevek miatt szerintem is jobban felismerhetőek pl. Lakeshia, Lamar, Josiah, Derryl Destiny, Aaliah, Trevon, De'andre stb.
aug. 14. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

5

Pont most az olimpián láttam egy cseh nevű néger futót. :)

Kenneth Bednarek. Épp ezért kaptam fel a fejem, mert azt vártam a bemutatásnál, hogy ott majd egy fehér ember lesz.

Spanyol nevű viszont elég sok van. Egyrészt, mivel a déli államokban régen is rengeteg spanyol származású fehér élt, akik szokás szerint magukról nevezték el a rabszolgáikat, másrészt meg Mexikóból és Dél-Amerikából is sok fekete vándorolt be.

aug. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!