Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Zsidó származású lányok...

Zsidó származású lányok tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Ismerkednék, barátkoznék zsidó lányokkal, nagyon érdekel a zsidó és a jiddis kultúra, filozófia, a vallás írásos hagyatékai (Kabbalah, Talmud, Zohár stb.), nyelv, szokások, - és legfőképpen a zsidó női jellem. Nem társkeresőzni akarok, csak már a könyökömön jönnek ki az olyan nők, akikkel nem lehet komolyabb témákról társalogni, nagyon buták, és a nő-férfi alap emberi kapcsolat igényénél elsőre csak a szexre tudnak gondolni, másra nem...Köszönöm!
júl. 19. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Igen, a zsidó kultúra tényleg nagyon menő, engem is érdekel, a kajáik meg egyszerűen isteniek (Jahveiek? lol). De:

Miért gondolod, hogy egy zsidó nő más, mint bárki? Szerinted mind egyformák? Bár ahogy látom a nőkről szóló leírásodból, nagyon is hajlamos vagy az általánosításra. Nem valami egzotikus külön fajról beszélsz, hanem más vallású embertársaidról. Nőj már fel!

júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem általánosítás, csak én vagyok olyan idétlen, hogy olyanokat ismertem eddig. Tudom én is, hogy vannak kivételek...A de utáni: 'Miért gondolod, hogy egy zsidó nő más, mint bárki?' - Onnan, hogy velük tudtam eddig megértetni magamat, akiket futólag ismerhettem meg, más nációt nem csípek, nem szimpatikusak, - de vannak kivételek.
júl. 19. 11:56
 3/5 anonim ***** válasza:
83%
A "származás" önmagában semmi. Ahol a család nem tartja a hagyományokat, ott ezek a hagyományok kihalnak, elvesznek.
júl. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Zsidó lány vagyok, de nem különösebben jártas a vallásban. Ezekről inkább rabbit kéne megkérdezni. A zsidók 80%-a nem is vallásos. Ez olyan mintha egy Átlag Józsit kérdeznél az utcán a Bibliáról mert megkeresztelték 30 éve. Hát valami minimálisat biztos tud mondani de komolyabb válaszokat nem. Na az átlag zsidó is igy van kb Talmuddal meg a többivel. Ezeket a rabbik amúgy egész életükbe tanulmányozzák és nem egyszerű dolog ezeket értelmezni.


Amúgy nem igazán értem a keresésed. Egy tradicionális zsidó nő valószínűleg hasonló zsidó partnert akar és nem ismerkedik nem zsidókkal. Ha zsidó lányokkal szeretnél ismerkedni inkább világit válassz (ezekből van a több). Ők kb pont olyanok mint a magyar lányok, kis kulturális különbséggel. Én pl péntekenként gyújtok menórát, nem vallási okból, hanem mert szerintem hangulatos és ráhangol a hétvégére. Ezt egy magyar csaj valószinűleg nem csinálja.

júl. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod és a kérdésed! Nem társat keresek, csak ismerkedni, barátkozni akarok. Ehhez nem teljesen feltétel, hogy valaki teljesen tradicionális legyen. A zsidó lányok szimpatikusabbak, nem tudom, hogy miért... Lehet, hogy van bennem egy vonóval:)
júl. 23. 08:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!